Mężczyzna siedział na parapecie na czwartym piętrze. Desperata uratowali funkcjonariusze polickiej drogówki

i

Autor: KPP Police Mężczyzna siedział na parapecie na czwartym piętrze. Desperata uratowali funkcjonariusze polickiej drogówki

O włos od tragedii

Mężczyzna siedział na parapecie na czwartym piętrze. Desperata uratowali funkcjonariusze polickiej drogówki

2022-11-15 14:46

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Mężczyzna siedział na parapecie na czwartym piętrze budynku mieszkalnego. Na ratunek ruszyli policjanci polickiej drogówki. Liczyła się dosłownie każda sekunda. Na szczęście pomoc nadeszła w porę.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 listopada. W południe do Komendy Powiatowej Policji w Policach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na parapecie czwartego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Bankowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze polickiej komendy w tym policjanci ruchu drogowego sierż. szt. Łukasz Langa oraz post. Karolina Cichoń. Patrol drogówki przybył jako pierwszy.

- Posterunkowa Cichoń zabezpieczała miejsce zdarzenia a sierż. szt. Łukasz Langa dostał się do sąsiedniego pomieszczenia, z którego przez okno zaczął rozmawiać ze zdesperowanym mężczyzną - informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak z KPP w Policach. - Policjant od razu zorientował się, że 38-latek jest zdecydowany zakończyć swoje życie, dlatego przy pomocy strażaków wszedł do mieszkania, w którym znajdował się mężczyzna. Sierżant cały czas utrzymywał rozmowę z mężczyzną i usiadł obok niego na parapecie. Kiedy był dość blisko mężczyzny, chwycił 38-latka i wraz z policjantem kryminalnym wciągnęli go do pomieszczenia.

Po zdarzeniu mężczyzna, przyznał, iż chciał skoczyć z okna z powodu problemów osobistych. Niedoszły samobójca został przekazany służbom medycznym.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.

Gdzie można szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się mieć myśli samobójcze?
Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia
Nasi Partnerzy polecają