12-letnia dziewczynka chciała targnąć się na życie. O włos od tragedii w Szczecinie

i

Autor: Victoria_Watercolor / CC0 / pixabay.com 12-letnia dziewczynka chciała targnąć się na życie. O włos od tragedii w Szczecinie

Pomoc nadeszła w porę

12-letnia dziewczynka chciała targnąć się na życie. O włos od tragedii w Szczecinie

2022-11-14 19:30

Policjanci z komisariatu w Szczecinie Dąbiu otrzymali niepokojące zgłoszenie, dotyczące 12-letniej dziewczynki, która wyszła z domu, pozostawiając informację o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Natychmiast ruszyły poszukiwania. Liczyła się dosłownie każda minuta.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Do policjantów z komisariatu Szczecin-Dąbie wpłynęło alarmujące zgłoszenie dotyczące 12-latki, która zamierzała popełnić samobójstwo. Dziewczynka wyszła ze swojego domu rodzinnego i pozostawiła rodzicom informację o swoich zamiarach. Nie było ani chwili do stracenia. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

W wyniku podjętych działań, udało się zdążyć na czas odnaleźć nastolatkę, zanim doszło do najgorszego. Dziewczynka stała przy torach kolejowych. Policjanci sprowadzili 12-latkę w bezpieczne miejsce i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu pogotowia. Dziewczynka została przewieziona do szpitala przez załogę ratownictwa medycznego w asyście policji. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.

Gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysowych?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy miałaś/miałeś kiedyś myśli samobójcze?
Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia