Rzucam hasło

Każdy mężczyzna powinien tego spróbować. "To naprawdę nie jest takie złe". Urolog radzi jak dbać o swoje "klejnoty"

2022-11-29 8:03

Dla wielu mężczyzn, wizyta w gabinecie lekarskim jest ogromnym wyzwaniem. Wielu ma opory przed odwiedzeniem lekarza pierwszego kontaktu, a co dopiero, gdy chodzi o... urologa! Panowie panicznie boją się wszelkich badań, zwłaszcza tych, które dotyczą ich sfery intymnej. Czy słusznie? Zapytaliśmy o to kolejnego gościa cyklu "Rzucam hasło".

"O klejnoty trzeba dbać" - tak często mówią mężczyźni. I zazwyczaj na słowach się kończy, bo wizyta u urologa, który podczas badania musi obejrzeć lub dotknąć "te" narządy, albo (o zgrozo!) zrobić badanie per rectum, wywołuje u nich paniczny strach. Okazuje się jednak, że wizyta w poradni urologicznej nie musi być niczym strasznym. I chociaż, m.in. przy okazji takich akcji jak "Movember", coraz częściej i coraz głośniej mówi się o "męskich chorobach", a wśród panów panuje coraz większa świadomość profilaktyki takich chorób jak nowotwór jąder czy nowotwór prostaty, wielu z nich wciąż ma opory nie tylko przed badaniem, ale też nie dokonuje samokontroli.

Dlaczego nie powinniśmy obawiać się wizyty u urologa i jak możemy samodzielnie kontrolować swój stan zdrowia, zapytaliśmy kolejnego gościa cyklu "Rzucam hasło", którym jest dr n.med. Michał Puszyński, specjalista urolog z Oddziału urologii ogólnej i onkologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie i jak przełamać wstyd? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w materiale wideo powyżej.

"Rzucam hasło" to krótkie rozmowy w formule Q&A, których bohaterami są zarówno celebryci znani z telewizji czy pierwszych stron gazet, a także osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia. Wcześniej gośćmi "Rzucam hasło" byli już m.in.: bohater programu "Królowe Życia" Arek "Kocik" Zgorzelski, znany z HGTV i TVN architekt Krzysztof Miruć, pierwsza kobieta ksiądz w Szczecinie Izabela Sikora i zwycięzca programu "Must Be The Music" Maciej Czaczyk.

Sonda
Czy chodzisz do urologa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają