Netto Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Jest praca w szpitalach tymczasowych w Szczecinie. Kogo poszukują? Jak aplikować?

2020-11-20 9:31

W pierwszej kolejności potrzebni są lekarze i pielęgniarki, jednak lista ofert pracy jest zdecydowanie dłuższa. Trwa rekrutacja personelu do szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19 w Szczecinie.

Spis treści

  1. Gdzie powstaną szpitale tymczasowe w Szczecinie?
  2. Kto trafi do szpitali tymczasowych?
  3. Kto znajdzie pracę w szpitalach tymczasowych?

Gdzie powstaną szpitale tymczasowe w Szczecinie?

W Szczecinie rząd planuje stworzenie dwóch szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19. Łącznie ma się w nich znaleźć 350 łóżek, w tym 50 OIOM-owych i z respiratorami. Placówki mają funkcjonować w hali Netto Arena i w szpitalu na Pomorzanach.

Jako pierwszy, uruchomiony ma zostać oddział w szpitalu na Pomorzanach. Do tego celu ma zostać przeznaczony budynek M. Pierwszy pacjent miałby zostać przyjęty już w grudniu.

Kto trafi do szpitali tymczasowych?

Do tymczasowych placówek mogą trafić zarówno pacjenci w stanie ciężkim, wymagający intensywnej terapii i podłączenia do respiratorów, jak i chorzy w stanie stabilnym, którzy potrzebują stałego nadzoru medycznego.

Kto znajdzie pracę w szpitalach tymczasowych?

Potrzebni są przede wszystkim lekarze i pielęgniarki. Lista ofert pracy jest jednak zdecydowanie dłuższa. Znajdują się na niej: ratownicy i opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, farmaceuci, technicy radiologii, a także personel sprzątający, techniczny i pomocniczy. Oferty skierowane są także do sekretarek i rejestratorek medycznych. Praca w szpitalach tymczasowych adresowana jest nie tylko dla osób z doświadczeniem, ale także studentów kierunków medycznych i stażystów.

Szczegółowe informacje oraz formularz dla kandydatów można znaleźć na uruchomionej w czwartek stronie internetowej www.szpitaltymczasowy.szczecin.pl.

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany