Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Ile można zarobić?

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Ile można zarobić?

Jest praca w szczecińskiej straży miejskiej. Ile można zarobić?

2021-09-03 8:41

Po okresie pandemii sytuacja na rynku pracy bardzo się zmieniła. Wiele osób odnalazło w sobie nowe pasje i zainteresowania, co sprawiło, że zdecydowali się na zmiany w życiu zawodowym, innych zmusiła do tego sytuacja. Obecnie nabór chętnych prowadzi szczecińska straż miejska i poszukuje osób, które chciałyby założyć mundur i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Na czym polega praca w straży miejskiej? Ile zarabia strażnik miejski? Gdzie należy się zgłosić? Wyjaśniamy. Czasu na decyzję jest niewiele!

Praca w straży miejskiej to zajęcie przede wszystkim dla osób, które chciałyby pomagać lokalnej społeczności i nie boją się wymagającej i odpowiedzialnej pracy. Zadaniem funkcjonariusza będzie przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina i ochronę porządku publicznego w mieście.

Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych – to główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta. Straż miejska oferuje pracę patrolową w terenie, w systemie trzyzmianowym. Co bardzo istotne - jest to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

- Aplikantem straży miejskiej może zostać osoba, która spełnia następujące wymagania formalne: obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach - tłumaczy st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej. Obowiązkowo kandydat na strażnika miejskiego musi posiadać prawo jazdy kat.B.

Czytaj też: Już nie jedno, a KILKA DRZEW w centrum Szczecina brutalnie okaleczonych! Radny reaguje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodatkowo mile widziane będą m.in.: wykształcenie wyższe (na kierunku administracja, bezpieczeństwo publiczne, ochrona środowiska), a także doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, doświadczenie w pracy w firmach lub instytucjach zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, znajomość języków obcych, wiedza o działalności straży miejskiej i znajomość topografii Szczecina.

- Wymagamy umiejętności podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, umiejętności pracy w grupie oraz odporności na stres - dodaje Joanna Wojtach.

Czytaj też: Szczecinianka dokonała szokującego odkrycia. To zaskoczyło nawet strażników miejskich!

Ile może zarobić strażnik miejski?

W każdej pracy istotne są zarobki. Na jakie wynagrodzenie może liczyć strażnik miejski w Szczecinie?

- Oferujemy stabilne zatrudnienie, tak pożądane obecnie na rynku pracy, z wynagrodzeniem zasadniczym 3180 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę (5-20 proc.) uzależniony od posiadanego stażu pracy, premie motywacyjne w zależności od wyników pracy, system nagród uznaniowych - tłumaczy Joanna Wojtach.

Po roku zatrudnienia pracownik ma możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem. Otrzyma również tzw. "trzynastą pensję", a także ma możliwosć odbycia bezpłatnych szkoleń.

Więcej informacji o naborze do straży miejskiej można znaleźć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Termin składania aplikacji upływa w poniedziałek, 6 września 2021 r. o godz. 13:00.

Czytaj też: Zgłosiła kradzież auta w centrum Szczecina. Finał poszukiwań był zaskakujący

Sonda
Jak oceniasz szczecińską straż miejską?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy