Budowa sklepu IKEA w Szczecinie - sierpień 2020

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

IKEA w Szczecinie już cała NIEBIESKA i ma już okna. Kiedy otwarcie? [DUŻO ZDJĘĆ]

2020-08-26 11:23

U zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej trwają intensywne prace budowlane. Dosłownie z dnia na dzień zmienia się teren po dawnych warsztatach i salonach samochodowych. Bryła hali, w której znajdzie się sklep sieci IKEA, jest już niemal kompletna. Dobrze widoczna jest już także charakterystyczna niebieska elewacja. Pojawiła się również stolarka okienna. Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją, nawiązującą do logo sieci. Pojawiła się także stolarka okienna.

Pomimo epidemii koronawirusa, prace nie zwolniły tempa i przebiegają bez większych przeszkód. Wokół hali trwa budowa parkingu, a w jej wnętrzu rozpoczęły się już prace wykończeniowe.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Przed otwarciem IKEA zaprasza do "Domu Jutra"

Przypomnijmy, na początku wakacji szwedzka sieć otworzyła w Szczecinie "Dom Jutra", czyli przestrzeń, która ma być miejscem spotkań, w którym będą się odbywać m.in. warsztaty związane z ekologią i dbaniem o środowisko naturalne. To zupełnie nowy projekt szwedzkiej firmy i pierwsze takie miejsce w Polsce i na świecie. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, która ma sprzyjać dialogowi pomiędzy mieszkańcami, lokalnymi aktywistami i przedsiębiorcami, którzy w przyjemnej atmosferze mogliby rozmawiać na różne tematy, związane z ekologią i dbaniem o środowisko. "Dom Jutra" to także miejsce do organizacji różnego rodzaju warsztatów dotyczących szeroko pojętej ekologii.

"Dom Jutra" znajduje się w lokalu o powierzchni 240 metrów kwadratowych, na parterze kamienicy przy placu Odrodzenia.

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy
Nasi Partnerzy polecają