Te sklepy też będą mogły być czynne w niedziele! W okolicach Szczecina jest ich ponad 20! Kolejna sieć omija zakaz handlu

Sklep
Autor: kc0uvb / CC0 / pixabay.com

Sklepy tej sieci są bardzo popularne w mniejszych miejscowościach. Tylko w promieniu 50 kilometrów od Szczecina jest ich ponad 20. Sieć Dino postanowiła pójść w ślady Żabki i zarejestrowała nowy typ działalności tj. pocztową i kurierską. Pozwoli to na obejście ustawy o zakazie handlu i otwarcie placówek we wszystkie niedziele.

W ostatnich dniach w Polskiej Klasyfikacji Działalności sieć Dino zarejestrowała 7 nowych rodzajów działalności - informuje portal money.pl. Obejmują one m.in. zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek oraz innych przesyłek pocztowych. Oznacza to, że popularne markety staną się również placówkami pocztowymi, a co za tym idzie - będą mogły być otwarte także w niedziele niehandlowe.

Podobne usługi świadczy m.in. sieć Żabka, co pozwala jej obejść niedzielny zakaz handlu.

W promieniu 50 kilometrów od Szczecina znajduje się ponad 20 sklepów sieci Dino, m.in. w Przecławiu, Gryfinie, Kobylance, Kliniskach Wielkich, Chojnie i Lipianach. W Szczecinie funkcjonuje tylko jeden sklep tej sieci. Które markety staną się placówkami pocztowymi i będą otwarte w niedziele - tego na razie sieć nie zdradza.

Wielkie otwarcie sklepu Primark