Fabryka Tesli będzie szukała pracowników w Szczecinie

i

Autor: Shutterstock; Michel Euler/AP

Dobrze płatna praca

Elon Musk będzie rekrutował w Szczecinie. W fabryce Tesli możesz zarobić krocie!

2023-09-26 9:12

To dobra wiadomość zarówno dla tych, którzy od dłuższego czasu szukają pracy, ale także dla tych, którzy chcieliby zmienić pracodawcę i zarabiać niemałe pieniądze, a pensję pobierać nie w złotówkach, lecz w euro. Elon Musk, a dokładniej należąca do niego ogromna fabryka znajdująca się pod Berlinem, będzie poszukiwała pracowników w Szczecinie. Ile można zarobić w fabryce Tesli? Okazuje się, że całkiem niemało.

Znajdujący się około 60 kilometrów od polskiej granicy gigantyczny zakład to jedna z największych fabryk samochodów elektrycznych w Niemczech. W fabryce Tesli pod Berlinem pracuje 11 tysięcy osób, w tym wielu Polaków i wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. Przedstawiciele koncernu pojawią się 25 października w Szczecinie, gdzie podczas jesiennej edycji targów pracy w hali Netto Arena będą starali się pozyskać nowych pracowników ze Szczecina i okolic.

Dla kogo praca w fabryce Tesli?

Kto będzie mógł znaleźć zatrudnienie w fabryce Elona Muska? Na stronie internetowej firmy można znaleźć liczne oferty pracy zarówno dla pracowników magazynu i produkcji jak i kadry wyższego szczebla, czyli techników i inżynierów. Aplikować można za pomocą formularza na stronie www.tesla.com. Taka możliwość będzie również podczas targów w hali Netto Arena w Szczecinie, gdzie pojawi się m.in. stanowisko Tesli. Targi pracy odbędą się 25 października w godz. 10:00-16:00.

Ile płaci Elon Musk?

Ile można zarobić w fabryce Tesli pod Berlinem? Okazuje się, że całkiem sporo. Jak informuje niemiecki portal www.kununu.com, roczne zarobki brutto kształtują się od 34 tysięcy do ponad 74 tysięcy euro. Najniższe stawki oferowane są pracownikom magazynu i produkcji. Najwięcej mogą zarobić programiści i inżynierowie.

Praca w Niemczech: Nie tylko Tesla

Tesla nie jest jedyną dużą firmą, która oferuje pracę dla Polaków mieszkających na pograniczu. Rekrutację prowadzi również znany producent obuwia Birkenstock, który we wrześniu uruchomił fabrykę na terenie parku przemysłowego Industriepark Berlin-Szczecin w Pasewalku położonym około 50 kilometrów od Szczecina. Obecnie w Birkenstock w Pasewalku pracuje 200 pracowników, a w dłuższej perspektywie łącznie powinno być ich nawet 1000. Poszukiwani są pracownicy produkcji, magazynów i logistyki jak i kadra wyższego szczebla, m.in. specjaliści i technicy.

QUIZ: Szczecin czy Berlin?

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu jest Szczecin czy Berlin?
Quiz: Szczecin czy Berlin?
Ile Szczecina jest w Stettiner Straße?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany