Alkomat

i

Autor: mat. policji

Dobra: Jechał na "podwójnym gazie". Później uciekał pieszo

2021-08-31 11:20

Dzięki reakcji przypadkowego świadka udało się uniknąć tragedii. 56-latek wsiadł za kierownicę osobowego nissana. Gdy udało się go powstrzymać przed dalszą jazdą, zaczął uciekać pieszo. Nie uniknie jednak odpowiedzialności. Grozi mu długa odsiadka.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Przed południem policjanci z Mierzyna otrzymali informację o tym, że przypadkowy świadek zatrzymał w Dobrej nietrzeźwego kierowcę. Gdy próbował zabrać mu kluczyki od auta, ten zaczął się wyrywać, a następnie uciekł pieszo z miejsca obywatelskiej interwencji. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi, ruszyli w pościg za uciekinierem. Dzięki podanemu rysopisowi, szybko udało się go odnaleźć i zatrzymać.

Czytaj też: Dobropole Pyrzyckie: Po pijanemu obcięła palec 4-letniemu synkowi. Stanie przed sądem

Jak się okazało, 56-latek miał powody do ucieczki. Po sprawdzeniu zawartości alkoholu w organizmie, okazało się, że ma aż 2 promile. Mężczyzna przyznał się, że rano pił alkohol.

56-latka czekają teraz poważne konsekwencje. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie wkrótce przed sądem. Za jazdę po pijanemu grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Czytaj też: "Żółte kartki" za parkowanie w Stargardzie. Wkrótce posypią się mandaty

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem