Żółte kartki za parkowanie w Stargardzie. Wkrótce posypią się mandaty

i

Autor: Izabela Węgrzyn "Żółte kartki" za parkowanie w Stargardzie. Wkrótce posypią się mandaty

"Żółte kartki" za parkowanie w Stargardzie. Wkrótce posypią się mandaty

2021-08-31 9:39

Na razie za wycieraczkami samochodów zaparkowanych w działającej od 23 sierpnia Strefie Ograniczonego Postoju w Stargardzie, kierowcy, którzy zapomnieli umieścić kartę zegarową, mogą znaleźć "żółte kartki". Strażnicy miejscy zapowiadają jednak, że to nie potrwa długo i już niebawem posypią się pierwsze mandaty. Jaka kara grozi "zapominalskim" kierowcom?

Decyzja o likwidacji Strefy Płatnego Parkowania w centrum Stargardu we wrześniu 2019 roku okazała się niezbyt trafiona. Gdy okazało się, że wskutek braku opłat za postój, znalezienie wolnego miejsca graniczyło wręcz z cudem, władze miasta ponownie postanowiły wymusić rotację pojazdów. Tym razem jednak nie za pomocą opłat, lecz ograniczonego czasu postoju. Obecnie na parkingach objętych Strefą Ograniczonego Postoju można pozostawić pojazd za darmo, jednak na maksymalnie 2 godziny. Należy jednak pamiętać, by za przednią szybą pojazdu umieścić specjalną kartę zegarową lub - w ostateczności - kartkę z wypisaną godziną rozpoczęcia parkowania.

Czytaj też: Są chętni na budowę infrastruktury przystanków SKM Szczecin

Pomimo, iż od wprowadzenia SOP minął już ponad tydzień, nie wszyscy kierowcy stosują się do nowych zasad, ryzykując otrzymaniem mandatu i punktu karnego. Na razie strażnicy miejscy stosują taryfę ulgową wobec "zapominalskich" kierowców, wystawiając tzw. "żółte kartki" z informacją o nowych zasadach parkowania. To jednak nie potrwa zbyt długo. Już na początku września, zamiast "żółtych kartek", za wycieraczkami mogą pojawić się mandaty. Za niedostodowanie się do nowych zasad grozi kara finansowa w kwocie 100 złotych, a także jeden punkt karny.

Gdzie można kupić kartę zegarową SOP Stargard?

Parkingowe karty zegarowe, których można używać w stargardzkiej Strefie Ograniczonego Postoju lub także w innych miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie czasowe, można nabyć w kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Jej koszt to 2 złote, jednak osoby posiadające Stargardzką Kartę Mieszkańca mogą otrzymać ją za darmo w Urzędzie Miejskim, Ratuszu Miejskim i ZCP.

Uniwersalne karty zegarowe, które można wykorzystać nie tylko w Stargardzie, są również dostępne w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Ich koszt to zazwyczaj kilka złotych.

Czytaj też: Szczecinianka dokonała szokującego odkrycia. To zaskoczyło nawet strażników miejskich!

Sonda
Co sądzisz o Strefie Ograniczonego Postoju w Stargardzie?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu