Pijana matka odcięla dziecku palec

i

Autor: Domin

Dobropole Pyrzyckie: Po pijanemu obcięła palec 4-letniemu synkowi. Stanie przed sądem

W domu odbywała się libacja alkoholowa. Pozostawiony bez opieki 4-letni chłopiec przytrzasnął sobie palec tapczanem. Pijana matka próbowała uwolnić dziecko z pułapki... i obcięła mu palec. Kobieta wkrótce stanie przed sądem.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w nocy z 9 na 10 grudnia 2020 roku, w jednym z domów w Dobropolu Pyrzyckim (woj. zachodniopomorskie). Podczas libacji alkoholowej, 4-letni chłopiec przytrzasnął sobie palec tapczanem. Matka, która miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, chwyciła za nożyczki i odcięła nimi uwięziony w potrzasku palec malca. Przeraźliwy krzyk okaleczonego dziecka postawił na nogi sąsiada, który natychmiast wezwał pomoc. Ranny chłopczyk z przeciętą skórą, ścięgnami, mięśniami oraz nerwami w kciuku trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie dokonano replantacji palca.

Czytaj więcej: Pijana matka odcięła dziecku PALEC nożyczkami! KOSZMARNY finał libacji w Dobropolu Pyrzyckim

Kobieta została zatrzymana, usłyszała zarzuty, nie przyznała się do winy. Zastosowano wobec niej dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z określonymi osobami i zakaz opuszczania kraju

Wkrótce nieodpowiedzialna matka odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do Sądu Rejonowego w Pyrzycach trafił już akt oskarżenia. Za uszkodzenie ciała powyżej siemiu dni, grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Czytaj też: Dobropole Pyrzyckie: Jest zarzut dla matki, która odcięła kciuk 4-letniemu synkowi. Co jej grozi?

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie