Pizza

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com

CO ZA AKCJA! Szczecińscy nauczyciele chcą oddać "trzynastkę" dla upadającej gastronomii

2021-02-02 9:21

Nauczyciele ze Szczecina wyszli z niecodzienną inicjatywą. Postanowili wesprzeć lokalnych gastronomików, oddając im... trzynastą pensję.

Lockdown spowodowany pandemią odbił się na wielu gałęziach gospodarki. Jedną z branż, które ucierpiały najbardziej, jest gastronomia. Zamknięte restauracje, bary i kawiarnie notują wielotysięczne straty. Sprzedaż dań na wynos niewiele pomaga. Właściciele lokali są zrozpaczeni. Niewielka pomoc od państwa, a w wielu przypadkach jej zupełny brak, nie rekompensuje poniesionych strat.

Szczecińscy nauczyciele postanowili pomóc upadającej branży gastronomicznej. Na Facebooku powstała grupa "Szczecińskie szkoły dla gastronomii", której celem jest wsparcie dla tych, którzy ucierpieli wskutek obostrzeń. Inicjatywa narodziła się w Szkole Podstawowej nr 63 na Starym Mieście, czyli w "zagłębiu" szczecińskiej gastronomii. Obecnie restauracje na Podzamczu działają resztkami sił, wielu z nich grozi bankructwo, stąd pomysł na "sąsiedzką" pomoc w postaci przekazania części "trzynastki" dla przedsiębiorców.

Zobacz też: Przetrwał dziesięciolecia, lockdown może go WYKOŃCZYĆ! Szczeciński Bar Turysta w poważnych TARAPATACH

"Przekażemy część naszego dodatkowego uposażenia rocznego (tzw. trzynastki) dla wybranej kawiarni, cukierni, restauracji, burgerowni itp. z terenu Miasta Szczecin. Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli choć jednej firmie utrzymać się na rynku. Przetrwać!" - pisze na Facebooku Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektor SP63zOI, inicjatorka akcji "Szczecińskie szkoły dla gastronomii".

Do zbiórki na rzecz gastronomików mogą również dołączyć wszyscy mieszkańcy Szczecina, przekazując dobrowolne datki.

Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji finansowej i potrzebują wsparcia, mogą do 12 lutego skontaktować się z placówką pod adresem sekretariat@sp63.szczecin.pl. Lista zgłoszonych firm zostanie opublikowana na grupie "Szczecińskie szkoły dla gastronomii".

Zebrana kwota zostanie przekazana przedsiębiorcy, którego w drodze głosowania wybiorą członkowie grupy.

Zobacz też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy nie mają złudzeń. "Zmarnowana niedziela"

Sonda
Czy twoim zdaniem lockdown faktycznie chroni nas przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa?
Drzewa zniknęły z alei Wyzwolenia w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają