Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zmierzył się z legendą. Posłuchaj wyjątkowego wykonania Dziwny jest ten świat

i

Autor: kadr z teledysku Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zmierzył się z legendą. Posłuchaj wyjątkowego wykonania "Dziwny jest ten świat"

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zmierzył się z legendą. Posłuchaj wyjątkowego wykonania "Dziwny jest ten świat"

2021-12-14 8:55

Ten utwór mogą wykonywać tylko najlepsi. "Dziwny jest ten świat" z repertuaru Czesława Niemena jest bowiem jedną z najtrudniejszych piosenek w historii polskiej muzyki. Chociaż ten słynny manifest ma już ponad 50 lat, do dnia dzisiejszego nie stracił na swojej aktualności. Z legendarnym utworem postanowili zmierzyć się wokaliści z Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

Teledysk do "Dziwny jest ten świat" ujrzał światło dzienne 12 grudnia 2021 roku. Data premiery utworu nie była przypadkowa. Chór Akademii Morskiej pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch upamiętnił w ten sposób 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

"To okazja do tego, by pochylić się nad historią naszego kraju i regionu oraz spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie — jak zmienił się nasz świat przez ten czas, a także skłonić do refleksji"

- czytamy w opisie utworu.

Czytaj też: Arek Kocik o kobietach, "Królowych Życia", Szczecinie... i nie tylko! Zobacz rozmowę z "Megakotem"! [WIDEO]

Partię solową wykonała Daria Psekho. Aranżację chóralną stworzył Jacek Sykulski. Nad realizacją wideoklipu czuwała ekipa Kamera Jazda. W nagraniu teledysku wzięli udział chórzyści oraz przyjaciele zespołu Chóru Akademii Morskiej. Teledysk powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

"Czesław Niemen zadedykował swój utwór wszystkim ludziom o wrażliwych sercach – po latach, na nowo, my polecamy go Wam. W tym niełatwym czasie, gdy otacza nas szarość, a świat zmaga się z wieloma trudnościami, posłuchajcie tej magnetycznej interpretacji wraz z przejmującym obrazem stworzonym przez Kamera Jazda. Spróbujcie na nowo „przeżyć” ten utwór, poczuć go i odkryć, na czym polega jego ponadczasowa wyjątkowość. I uwierzcie – tak, jak my - że ludzi dobrej woli jest więcej"

- czytamy na facebookowym profilu Chóru Akademii Morskiej.

Czytaj też: Kryzys w Kościele? Szczecinianie coraz rzadziej chrzczą dzieci

Ryszard Riedel, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha - najlepsi polscy wokaliści [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Z jakim zespołem NIE WSPÓŁPRACOWAŁ w czasie swojej kariery Andrzej Zaucha?
Groby ofiar Stanu wojennego. Górnicy z kopalni Wujek, demonstranci. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają