Awantura na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Pijana kobieta pogryzła policjantkę i strażnika miejskiego!

2022-06-23 13:12
Awantura na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Pijana kobieta pogryzła policjantkę i strażnika miejskiego!
Autor: Grzegorz Kluczyński Awantura na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Pijana kobieta pogryzła policjantkę i strażnika miejskiego!

To miał być normalny dzień służby. Strażnicy miejscy patrolowali okolice Jasnych Błoni i magistratu, zajmując się nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami. Nagle podszedł do nich przypadkowy przechodzień, który poinformował ich o pijanej kobiecie z dzieckiem. Trzeba było natychmiast interweniować. Nikt jednak nie przypuszczał, że sytuacja nabierze nieoczekiwanego obrotu.

Do zdarzenia doszło w środę, 22 czerwca. Strażników zajmujących się egzekwowaniem nieprawidłowego parkowania w okolicach Jasnych Błoni i urzędu miasta, niespodziewanie zaczepił jeden z przechodniów i poinformował, że w okolicach kawiarni "Między wierszami" znajduje się pijana kobieta z małym dzieckiem. Strażnicy natychmiast udali się na miejsce, gdyż chodziło przede wszystkim o bezpieczeństwo dziecka znajdującego się z osobą, która była w stanie wykluczającym sprawowanie opieki nad około dwuletnim maluchem.

- Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce i ujrzeli siedzącą na chodniku kobietę i dziecko w wózku - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Zachowanie kobiety i woń alkoholu wydobywająca się z jej ust wskazywały, iż kobieta jest prawdopodobnie pod jego wpływem.

Czytaj też: Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji

Ze względu na dobro dziecka na miejsce wezwano policję. W tym czasie matka próbowała się oddalić z miejsca interwencji, jednak strażnicy miejscy uniemożliwili jej to strażnicy, ostrzegając, że próba oddalenia się z dzieckiem będzie skutkowało użyciem środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Nawet, gdy na miejscu pojawili się policjanci, kobieta dalej próbowała odjechać z wózkiem.

- I wtedy nastąpiła kulminacja agresji pijanej, jak się potem okazało, kobiety, która została zakończona użyciem kajdanek i chwytów obezwładniających - tłumaczy Joanna Wojtach. - Strażnik udzielił interweniującej policjantce wsparcia, stosując siłę fizyczną, której celem było przytrzymanie kobiety w pozycji leżącej. Już mając założone kajdanki kobieta podnoszona z ziemi przez funkcjonariuszy ugryzła w udo policjantkę i strażnika.

Czytaj też: Widzisz dziecko w rozgrzanym samochodzie. Jak reagować? Co grozi za wybicie szyby?

Przez cały czas trwania interwencji maluchem w wózku zajmowała się strażniczka, partnerka ugryzionego strażnika. Po pewnym czasie na miejsce przybyła krewna agresywnej kobiety, która zabrała dziecko do domu.

- Dalsze czynności realizowała już policja, która po wykonaniu kobiecie badania stanu trzeźwości alkomatem zarejestrowała wynik prawdopodobnej zawartości alkoholu 2,5 promila - dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Czytaj też: Zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne. Będą kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE