Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji

2022-06-23 8:39
Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji
Autor: Straż Miejska w Szczecinie Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji

Nie tylko walczą z nieprawidłowym parkowaniem czy innymi wykroczeniami w przestrzeni miasta. Często niosą też pomoc tym, którzy znaleźli się w niecodziennej, często trudnej sytuacji. Strażnicy miejscy - bo o nich mowa - mają do czynienia z najróżniejszymi sytuacjami. Tak było w ostatnich dniach na ulicach Szczecina, gdzie doszło do kilku niecodziennych interwencji.

We wtorkowy poranek, 21 czerwca, strażnicy z Referatu Ruchu Drogowego interweniowali w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, jednak niespodziewanie musieli przerwać swoją pracę i pomóc starszemu mężczyźnie potrąconemu przez samochód w okolicach ulicy Litewskiej. Na miejscu był już inny patrol straży miejskiej.

- Potrącony przez samochód uskarżał się na bardzo silny ból nogi, zwłaszcza biodra - informuje st. insp. Joanna Wojtach. - Po uderzeniu doznał także urazu, który skutkował krwotokiem z ucha. Poszkodowany mężczyzna został zaopatrzony przez strażników i oczekiwał wspólnie z nimi na przybycie pogotowia ratunkowego. Drugi patrol, który odebrał prośbę o wsparcie drogą radiową zabezpieczał miejsce zdarzenia przed przybyciem wezwanej na miejsce wypadku policji.

Czytaj też: Miała być wzorcowa rewitalizacja, jest obraz nędzy i rozpaczy. Tak wygląda szczecińskie Śródmieście

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka godzin później, tym razem w prawobrzeżnej części miasta. Około godz. 17:30 strażnicy jechali ulicą Jasną i na przystanku autobusowym zauważyli leżącego mężczyznę z krwawiącą raną na głowie.

- Okoliczności doznania urazu nie podał strażnikom, ale był trzeźwy i kontaktowy - mówi Joanna Wojtach. - Natychmiast został opatrzony przez funkcjonariuszy, którzy założyli mu opatrunek na głowie a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. W związku z tym, iż uraz dotyczył głowy zdecydowano o zabraniu rannego do szpitala w Zdunowie.

Ranny mężczyzna nie chciał jechać do szpitala, jednak ze względu na charakter obrażeń, jakich doznał, było to konieczne.

- Ratownicy obawiali się, że mężczyzna może próbować uciekać, zatem w drodze do szpitala asystowali im strażnicy - dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Czytaj też: Zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne. Będą kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

To jednak nie koniec serii niecodziennych zdarzeń. Do kolejnego doszło w środę, 22 czerwca, w godzinach porannych na ul. Polarnej w Szczecinie Kluczu. Tym razem interweniował strażnik, który właśnie szedł do pracy i znalazł się w miejscu, w którym dosłownie kilka chwil wcześniej zderzyły się dwa samochody.

- Wyglądało to na zderzenie czołowe - mówi Joanna Wojtach. - Strażnik był sam, inni kierujący nawet się nie zatrzymali, aby udzielić mu wsparcia podczas podejmowania działań ratowniczych. Robiono za to zdjęcia i filmowano wypadek ze swoich samochodów!

Funkcjonariusz natychmiast wezwał służby ratunkowe: pogotowie, straż pożarną i policję. Jak się okazało, w wypadku brały udział 4 osoby.

- Jedna z uczestniczek o własnych siłach wyszła z samochodu, oszołomiona uskarżała się na ból w klatce piersiowej - dodaje rzeczniczka straży miejskiej. - Wszystkim poszkodowanym strażnik udzielał pierwszej niezbędnej pomocy, wsparcia i oczekiwał z nimi na przybycie wezwanych służb. Sporządził stosowną dokumentację, którą przekazał przybyłej na miejsce policji a ratownikom medycznym informacje o stanie poszkodowanych, które udało mu się uzyskać od uczestników wypadku.

Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji
Autor: Straż Miejska w Szczecinie Potrącenie, stłuczka i rozbita głowa. Szczecińscy strażnicy miejscy w akcji
Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE