Krzysztof Miruć

i

Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA Krzysztof Miruć

Akademia Sztuki w Szczecinie nie chciała słynnego architekta, dopóki nie zakończy współpracy z Leroy Merlin. Oto, co zrobił Miruć!

Dwa dni temu Akademia Sztuki w Szczecinie poinformowała o zawieszeniu współpracy ze znanym architektem Krzysztofem Miruciem. Powodem była jego współpraca z siecią Leroy Merlin, która nie wycofała się z Rosji. Na decyzję projektanta wnętrz nie trzeba było długo czekać. Oto, co oznajmił Krzysztof Miruć!

Jak pisaliśmy, w nadchodzącym roku akademickim Krzysztof Miruć miał zostać nowym wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie, a pod koniec marca poprowadzić otwarty wykład, jednak uczelnia niespodziewanie zawiesiła współpracę ze znanym architektem. "Współpraca Akademii Sztuki w Szczecinie z Panem Krzysztofem Miruciem zostaje zawieszona do czasu uregulowania przez niego spornych zobowiązań reklamowych" - poinformował dr Mikołaj Iwański, prorektor ds artystyczno-naukowych Akademii Sztuki w Szczecinie.

"Nasz nowy dom" bohaterka wyznaje: dzięki Dowbor dostałam nowe życie

Na decyzję Krzysztofa Mirucia nie trzeba było długo czekać. Architekt poinformował dziś (18 marca) na swoim fanpage'u o zawieszeniu współpracy z Leroy Merlin. Znany m.in. z programu "Weekendowa metamorfoza" projektant wnętrz ma zniknąć z kampanii reklamowych sieci.

Czytaj też: Dorota Szelągowska w Szczecinie: "Siła przyjaźni jest wielka!" [GALERIA]

"Jestem zdecydowanie przeciwko rosyjskiej agresji w Ukrainie. Potępiam to, co się w tej chwili dzieje z całego serca. Od początku konfliktu aktywnie angażuje się prywatnie, jako przedsiębiorca w pomoc. Wspieram działania fundacyjne i organizacje niosące wsparcie poszkodowanym" - pisze. "Wszystkie sprawy nie dzieją się automatycznie i za kliknięciem magicznego palca. Już od kilku dni analizujemy sytuację i zdecydowaliśmy się wspólnie z Leroy Merlin na zawieszenie mojej obecności w kampaniach" - informuje swoich fanów.

Współpracę z Leroy Merlin zawiesza również telewizaja HGTV, w konsekwencji czego w najbliższym czasie nie będą emitowane nowe odcinki programów sponsorowanych przez firmę.

Sonda
Czy przestaniesz robić zakupy w sklepach, które nie wycofały się w Rosji?