Dorota Szelągowska w Szczecinie: "Siła przyjaźni jest wielka!" [GALERIA]

2020-10-13 20:32

To był wyjątkowy odcinek nowego programu Doroty Szelągowskiej. Były łzy wzruszenia i ogromne emocje. Można było również usłyszeć wiele ciepłych słów pod adresem tych osób, które w obecnej, pandemicznej sytuacji, odgrywają ogromną rolę w walce o zdrowie i życie ludzi.

Dorota Szelągowska w Szczecinie

Przypomnijmy, znana projektantka wnętrz przyjechała do Szczecina na przełomie sierpnia i września, by zrealizować jeden z odcinków programu "Totalne remonty Szelągowskiej", w którym przeprowadza remont w domach wyjątkowych osób, które na co dzień poświęcają się dla innych. Bohaterką drugiego odcinka "Totalnych remontów" była 26-letnia Julka, pielęgniarka z oddziału ratunkowego szpitala przy ulicy Arkońskiej. Premierę odcinka można było obejrzeć w poniedziałek, 12 października na antenie TVN.

Julkę zgłosiła do programu jej przyjaciółka Ada. Dorota Szelągowska zaskoczyła bohaterkę tuż po jej 24-godzinnym dyżurze w szpitalu - z pomocą siostry oddziałowej i innych pracowników placówki.

Spektakularna metamorfoza 32-metrowej kawalerki

Mieszkanie młodej pielęgniarki to niewielka, 32-metrowa kawalerka w przedwojennej kamienicy w centrum Szczecina, która ostatni remont przeszła około 30 lat temu. W ciągu zaledwie tygodnia lokal przeszedł ogromną metamorfozę. Julka otrzymała nowy, elegancki salon, zdobiony stylowymi sztukateriami i obrazami, stylową kuchnię w kolorze butelkowej zieleni, a także łazienkę z piękną wanną na lwich łapach.

Emocje i łzy szczęścia

Bohaterka programu, na widok odmienionego mieszkania zareagowała... płaczem! Były to jednak łzy szczęścia.

- Ale cudownie! Niesamowite... - mówiła z niedowierzaniem. - Ale to jest naprawdę moje?!

- Siła przyjaźni jest wielka. Siła grupy jest wielka. A Julka nareszcie ma mieszkanie, do którego chce wracać - podsumowała metamorfozę jej autorka.

Kim jest Julka, bohaterka "Totalnych remontów Szelągowskiej"?

Julka ma 26 lat i pochodzi z niewielkiej miejscowości pod Szczecinem. Jej rodzice marzyli, by została prawikiem lub lekarzem, jednak dziewczyna posła własną drogą i została pielęgniarką. Julka uwielbia swoją pracę, jest w niej bez pamięci zakochana. Praca jest dla niej całym życiem, a drugi człowiek zawsze jest w centrum uwagi. Ważni są dla niej pacjenci i ludzie, z którymi pracuje.

Walka na pierwszej linii frontu

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Julki i jej współpracowników. To właśnie w szpitalu, w którym pracuje, wszyscy wspólnie walczyli na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Podczas programu, opowiadali o trudach walki z pandemią. Ich zdaniem, najtrudniejszy w tej całej sytuacji był chaos.

- Nie wiemy do końca, jakie jutro będą decyzje - mówi jeden z kolegów Julki. - Jak to się wszystko unormuje, będzie lepiej.

- Na samym początku wszyscy byliśmy przerażeni - mówi Julka. - Nie wiedziałam, co się dzieje i jak to dalej będzie wyglądało. Później, po czasie, jakoś się z tym obyliśmy.

Jednak 26-latka, dla której praca jest pasją, podchodzi do sytuacji z ogromnym dystansem.

- W sumie co lepszego mi się trafi, niż pandemia i walka z nią na pierwszej linii frontu? - dodaje z uśmiechem.

"Totalne remonty Szelągowskiej" - o czym jest ten program?

"Totalne remonty Szelągowskiej" to już kolejny program po emitowanych na antenie TVN i HGTV: "Dorota cię urządzi", "Domowe rewolucje" czy "Dorota inspiruje", w którym znana projektantka wnętrz przeprowadza metamorfozy mieszkań. Od lat w tych zadaniach towarzyszy jej sympatyczny stolarz Dariusz Wardziak, utalentowana pani architekt Marika Jóźwiak i niezastąpiona polsko-ukraińska ekipa budowlana. W swoim najnowszym programie Dorota Szelągowska przeprowadza remont w domach wyjątkowych osób, które na co dzień poświęcają się dla innych.

- Ten program jest o remontach, o metamorfozie, ale przede wszystkim o emocjach - mówi Dorota Szelągowska. - Ja wiem, że dobro wraca. To jest program, w którym bohaterowie nie zgłaszają się. Są zgłaszani przez innych. Bohaterami są społecznicy, ludzie, którzy zrobili coś bardzo dobrego dla kogoś, kto ich zgłosił.

Metamorfoza domu lub mieszkania jest więc prezentem od bliskich bohaterów programu, którzy chcą wynagrodzić ich poświęcenie i działanie na rzecz innych osób.

"Totalne remonty Szelągowskiej" w Szczecinie - kiedy oglądać?

Drugi odcinek "Totalnych remontów Szelągowskiej" został wyemitowany premierowo w poniedziałek, 12 października, o godz. 21:30, na antenie TVN. Widzowie HGTV będą mogli go obejrzeć w piątek, 16 października o godz. 22:00 oraz w licznych powtórkach. Powtórkę na antenie TVN będzie można zobaczyć w niedzielę, 18 października o godz. 18:00.

Sonda
Oglądasz "Totalne remonty Szelągowskiej"?
Wybuch bomby Tallboy w Świnoujściu