Dorota Szelągowska

i

Autor: Instagram

"Totalne remonty Szelągowskiej" w Szczecinie. Dorota odmieniła mieszkanie pielęgniarki

2020-10-12 14:09

Dorota Szelągowska przyjechała do Szczecina, by zrealizować jeden z odcinków programu "Totalne remonty Szelągowskiej", którego bohaterką jest pielęgniarka z oddziału ratunkowego szpitala przy ulicy Arkońskiej. Kiedy zobaczymy odcinek z udziałem 26-letniej Julki?

"Totalne remonty Szelągowskiej"

"Totalne remonty Szelągowskiej" to już kolejny program po emitowanych na antenie TVN i HGTV: "Dorota cię urządzi", "Domowe rewolucje" czy "Dorota inspiruje", w którym znana projektantka wnętrz przeprowadza metamorfozy mieszkań. Od lat w tych zadaniach towarzyszy jej sympatyczny stolarz Dariusz Wardziak, utalentowana pani architekt Marika Jóźwiak i niezastąpiona polsko-ukraińska ekipa budowlana. W swoim najnowszym programie Dorota Szelągowska przeprowadza remont w domach wyjątkowych osób, które na co dzień poświęcają się dla innych.

- Ten program jest o remontach, o metamorfozie, ale przede wszystkim o emocjach - mówi Dorota Szelągowska. - Ja wiem, że dobro wraca. To jest program, w którym bohaterowie nie zgłaszają się. Są zgłaszani przez innych. Bohaterami są społecznicy, ludzie, którzy zrobili coś bardzo dobrego dla kogoś, kto ich zgłosił.

Metamorfoza domu lub mieszkania jest więc prezentem dla bohaterów programu od ich bliskich, którzy chcą wynagrodzić ich poświęcenie i działanie na rzecz innych osób.

Dorota Szelągowska w Szczecinie - co się wydarzy w drugim odcinku programu?

W drugim odcinku "Totalnych remontów" Dorota Szelągowska odmieni kawalerkę 26-letniej Julki, pielęgniarki z oddziału ratunkowego szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Mieszkanie w kamienicy przeszło ostatni remont około 30 lat temu, jednak ma ogromny potencjał w postaci wysokich sufitów i ogromnych okien. Niespodziankę w postaci wizyty Doroty Szelągowskiej i remontu kawalerki, sprawiła Julce jej przyjaciółka Ada. Dorota zaskoczyła bohaterkę po jej dyżurze w szpitalu - z pomocą siostry oddziałowej i innych pracowników placówki.

Nagrania do odcinka realizowanego w Szczecinie odbywały się na przełomie sierpnia i września.

Kim jest Julka, bohaterka "Totalnych remontów Szelągowskiej"?

Julka ma 26 lat i pochodzi z niewielkiej miejscowości pod Szczecinem. Jej rodzice marzyli, by została prawnikiem lub lekarzem, jednak dziewczyna poszła własną drogą i została pielęgniarką. Julka uwielbia swoją pracę, jest w niej bez pamięci zakochana. Praca jest dla niej całym życiem, a drugi człowiek zawsze jest w centrum uwagi. Ważni są dla niej pacjenci i ludzie, z którymi pracuje.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Julki i jej współpracowników. To właśnie w szpitalu, w którym pracuje, wszyscy wspólnie walczyli na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

"Totalne remonty Szelągowskiej" w Szczecinie - kiedy oglądać?

Drugi odcinek "Totalnych remontów Szelągowskiej" zostanie wyemitowany premierowo w poniedziałek, 12 października, o godz. 21:30, na antenie TVN. Widzowie HGTV będą mogli go obejrzeć w piątek, 16 października o godz. 22:00.

Sonda
Oglądasz "Totalne remonty Szelągowskiej"?
Imponujący mural o wolontariacie powstał w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają