8. Nocny Maraton Szczeciński już w ten weekend. Tymi ulicami pobiegną maratończycy

i

Autor: mat. prasowe 8. Nocny Maraton Szczeciński już w ten weekend. Tymi ulicami pobiegną maratończycy

Aktywnie w Szczecinie

8. Nocny Maraton Szczeciński już w ten weekend. Sprawdź trasę!

2022-07-29 9:07

Miłośnicy biegania już rozgrzewają się przed wydarzeniem, które odbędzie się już w najbliższy weekend. W sobotę, 30 lipca ulicami Szczecina przebiegną setki maratończyków. Bieg odbędzie się w wyjątkowych warunkach, bo w porze nocnej. Jak będzie przebiegała trasa 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego? Sprawdźcie szczegóły!

8. Nocny Maraton Szczeciński odbywa się pod hasłem #NocJestNasza. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Kolejna, ósma edycja odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2022 r. Wydarzeniu towarzyszyć będzie 3. Nocny Półmaraton Szczeciński i 2. Nocna Sztafeta Maratońska.

"Zeszłoroczna impreza pokazała, jak duży potencjał tkwi w nocnej formule i jak bardzo taki sposób rozgrywania biegów przypadł biegaczom do gustu. Zawdzięczamy to głównie naszemu partnerowi strategicznemu - Grupie Polmotor, który zadbał o świetlne iluminacje i punkty kibicowskie na trasie"

- informują organizatorzy.

Czytaj też: Setki maratończyków przebiegną nocą ulicami Szczecina. Trwa odliczanie do 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego

8. Nocny Maraton Szczeciński - trasa

W tym roku trasa nieco się zmieni. Jedna pętla maratonu będzie miała długość 10,5 kilometra, co oznacza, że maratończycy będą musieli przebiec ją czterokrotnie, a półmaratończycy - dwukrotnie. Cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona.

Start i meta zlokalizowane będą w sąsiedztwie kąpieliska Arkonka. Uczestnicy przebiegną dookoła kompleksu i jeziora Goplana, następnie trasa będzie prowadzić w stronę hali Netto Arena, którą biegacze również będą musieli okrążyć. Później maratończyków czeka prosty odcinek wzdłuż alei Wojska Polskiego, gdzie w pewnym momencie będą musieli nieco zboczyć w kameralne uliczki wśród zabytkowych willi i zieleni. Na trasie znajdzie się również nowy odcinek obwodnicy śródmiejskiej. Następnie uczestnicy pobiegną ulicą Arkońską do kąpieliska Arkonka.

Start wszystkich biegów przewidziany jest na godz. 22.00.

Czytaj też: Viki Gabor kolejną muzyczną gwiazdą "Żagli 2022"

8. Nocny Maraton Szczeciński już w ten weekend. Tymi ulicami pobiegną maratończycy

i

Autor: mat. prasowe 8. Nocny Maraton Szczeciński już w ten weekend. Tymi ulicami pobiegną maratończycy

Nocny Półmaraton Szczeciński to dwie pętle z dobiegiem do mety, która dla wszystkich biegów zlokalizowana będzie na parkingu kąpieliska Arkonka. To opcja dla biegaczy, którzy nie są gotowi jeszcze do zmierzenia się z królewskim dystansem, ale chcą być częścią imprezy. W tym roku na liście startowej półmaratonu znalazło się blisko 400 uczestników.

Nocna Sztafeta Maratońska to kolejna opcja dla chcących wziąć udział w imprezie. To również doskonała okazja do zacieśnienia relacji w ramach drużyn i grup sportowych, koleżeńskich czy firmowych. Drużyny składają się z 4 osób, z których każda biegnie jedną pętlę (10,5 km). Sztafeta będzie rozgrywana w 3 wariantach: żeńskim, męskim i mieszanym (2+2).

Podczas 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego prowadzone będą klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn. Klasyfikacje dodatkowe to kategorie wiekowe i klasyfikacje Najlepsza Szczecinianka i Najlepszy Szczecinianin. Podstawą klasyfikacji jest udokumentowane, faktyczne miejsce zamieszkania (lub zameldowania) na terenie Gminy Miasto Szczecin. Z blisko 300 uczestników biegu maratońskiego, prawie 100 to mieszkańcy Szczecina.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.maratonszczecinski.pl i na Facebooku.

Czytaj też: Tak wygląda nowy Teatr Letni. Szczecinianie zwiedzali amfiteatr z prezydentem [DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO]

Sonda
Lubisz biegać?
Zakupy w niemieckich sklepach
Nasi Partnerzy polecają