Viki Gabor kolejną muzyczną gwiazdą Żagli 2022

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, YouTube / kadr z teledysku Viki Gabor kolejną muzyczną gwiazdą "Żagli 2022"

Żagle 2022

Viki Gabor kolejną muzyczną gwiazdą "Żagli 2022"

2022-07-28 12:15

"Żagle 2022" zbliżają się wielkimi krokami. W dniach 19-21 sierpnia nabrzeża przy Wałach Chrobrego i Łasztowni zapełnią się żaglowcami, a na mieszkańców i turystów będą czekać liczne atrakcje, również muzyczne. W Szczecinie wystąpi Patrycja Markowska oraz Grzegorz Hyży. Kolejną muzyczną gwiazdą będzie Viki Gabor.

W piątek 19 sierpnia na scenie "Żagli 2022" wystąpi Patrycja Markowska, w niedzielę 21 sierpnia Grzegorz Hyży. W sobotę natomiast będziemy mogli posłuchać kolejnej gwiazdy młodszego pokolenia. Na Łasztowni zaśpiewa Viki Gabor. Wszystkie koncerty będą bezpłatne.

Niespełna 15-letnia Viki jest najpopularniejszą polską gwiazdą młodego pokolenia. Na swoim koncie ma już̇ pięć nominacji do Fryderyków i bardzo wiele wygranych plebiscytów.

Czytaj też: Wyjątkowy żaglowiec odwiedzi Szczecin. ORP Iskra kolejną gwiazdą "Żagli 2022"

Urodziła się w Niemczech, później przez kilka lat mieszkała w Anglii. Swoje miejsce znalazła ostatecznie w Polsce, w Krakowie. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Pierwszy raz na scenie wystąpiła w The Voice Kids. Dotarła do finału, a jej singiel „TIME” ma już̇ ponad 5 milionów wyświetleń́. W 2019 roku wystąpiła w Sopocie na „Top of the Top Sopot Festiwal Young Choice Awards”. W październiku tego samego roku wygrała „Szansę na Sukces Eurowizja Junior”. Następnie występowała w Wielkiej Brytanii podczas trasy koncertowej „Bars and Melody”.

W listopadzie 2019 roku reprezentowała Polskę̨ w Eurowizji Junior. Jako jedyna wokalistka w historii tego konkursu dokonała niemożliwego i dzięki niej Polska zwyciężyła 2. raz z rzędu. Jej piosenka „Superhero” ma ponad 24 miliony wyświetleń́ w serwisie YouTube.

Na początku 2020 roku Viki nagrała duet z Kayah. Utwór „Ramię w Ramię” okazał się̨ wielkim hitem. W serwisie YouTube obejrzało go już̇ ponad 52 miliony osób. 4. września 2020 roku wydała debiutancki album pod tytułem „Getaway (into my imaginations)”, który pokrył się złotem.

Czytaj też: Żagle 2022 w Szczecinie. Żaglowce, muzyka i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin

Sonda
Lubisz muzykę Viki Gabor?
Viki Gabor podczas festiwalu w Opolu