Żagle 2022 w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żagle 2022 w Szczecinie

Żagle 2022 w Szczecinie. Żaglowce, muzyka i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin

2022-06-22 13:42

Żagle 2022 to jedno z największych plenerowych wydarzeń w Szczecinie, które ściąga nad Odrę tysiące mieszkańców i turystów. Podobnie jak w ubiegłym roku, na odwiedzających Wały Chrobrego, Łasztownię i bulwary będą czekać liczne atrakcje, z żaglowcami w roli głównej. Żagle 2022 odbędą się w dniach 19-21 sierpnia.

Żagle 2022 to trzydniowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycje żeglarskie, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnie ponownie. Od 19 do 21 sierpnia dwa brzegi Odry wypełnią się żaglowcami oraz atrakcjami dla każdego. Będzie żeglarsko, kolorowo, muzycznie i wesoło.

Żaglowce i atrakcje dla całych rodzin

U stóp Wałów Chrobrego zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą.

- Spodziewamy się kilkudziesięciu jednostek, wśród których pojawią się perełki, których do tej pory nie było w stolicy Pomorza Zachodniego - mówi Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Las żagli będzie można podziwiać także na Łasztowni. North East Marina zostanie wypełniona po brzegi. Podobnie jak w poprzednich latach do Szczecina wpłyną także okręty wojskowe oraz jednostki portowe Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Żagle to także liczne atrakcje dla całych rodzin - zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Po dwóch stronach Odry pojawią się strefy aktywności, animacje oraz muzyczne sceny.

- Podczas Żagli będzie można odwiedzić Strefę Dziecięcą, Jarmark pod Żaglami, Food Port, Craft Beer Zone, wesołe miasteczka, stoiska partnerów i sponsorów, na których nie będzie brakowało atrakcji, Wyspę Grodzką oraz wiele innych miejsc, które będą rozlokowane na Łasztowni, Placu Adama Mickiewicza, Wałach Chrobrego oraz ulicach Komandorskiej i Admiralskiej - wymienia Celina Wołosz.

Dla usprawnienia komunikacji brzegi Odry zostaną połączone mostem pontonowym. Wzorem ubiegłego roku ulica Jana z Kolna zostanie otwarta i ruch będzie odbywał się na niej bez większych utrudnień, jedynie z miejscowymi ograniczeniami.

Czytaj też: Żagle 2021 przeszły do historii. Liczby robią wrażenie!

Szanty, orkiestry dęte i gwiazdy pop

Żagle to także wydarzenia muzyczne. Muzyka wybrzmi na kilku scenach. Będzie nas słychać zarówno na scenie szantowej zlokalizowanej na tarasie widokowym Wałów Chrobrego, Wyspie Grodzkiej, na placu Solidarności, w Amfiteatrze, a także na głównej scenie, która pojawi się na Łasztowni w pobliżu zejścia z mostu pontonowego.

- Przez trzy dni będziemy mogli brać udział w koncertach, podczas których usłyszymy jednych z najbardziej topowych polskich artystów - mówi Celina Wołosz. - W piątek dla szczecińskiej publiczności zaśpiewa Patrycja Markowska wraz ze swoim zespołem, a w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego. Na pozostałych scenach wybrzmią szanty oraz V Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

Żagle 2022 będą odbywały się w dniach 19-21 sierpnia. Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia, komunikacji, przygotowań itp. znajdziemy na www.zagle.szczecin.eu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: Żagle 2022 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

Rozwiąż QUIZ: Czy wiesz, co jesz? Sprawdź swoją wiedzę na temat paprykarza szczecińskiego!

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Morskie święto w Szczecinie. Rozpoczęły się "Żagle 2021"