Setki maratończyków przebiegną nocą ulicami Szczecina. Trwa odliczanie do 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego

i

Autor: mat. organizatora Setki maratończyków przebiegną nocą ulicami Szczecina. Trwa odliczanie do 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego

Setki maratończyków przebiegną nocą ulicami Szczecina. Trwa odliczanie do 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego

2022-07-14 16:35

Trwa ostatnie odliczanie do jednego z największych sportowych wydarzeń tego roku w Szczecinie. 30 lipca, w środku nocy, ulicami miasta przebiegną setki miłośników aktywnego trybu życia. Wielkimi krokami zbliża się 8. Nocny Maraton Szczeciński, odbywający się pod hasłem #NocJestNasza.

Nocny Maraton Szczeciński z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Kolejna, ósma edycja odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2022 r. Wydarzeniu towarzyszyć będzie 3. Nocny Półmaraton Szczeciński i 2. Nocna Sztafeta Maratońska. Wszystko odbędzie się w wyjątkowej oprawie.

"Zeszłoroczna impreza pokazała, jak duży potencjał tkwi w nocnej formule i jak bardzo taki sposób rozgrywania biegów przypadł biegaczom do gustu. Zawdzięczamy to głównie naszemu partnerowi strategicznemu - Grupie Polmotor, który zadbał o świetlne iluminacje i punkty kibicowskie na trasie"

- informują organizatorzy.

Czytaj też: Konik na gigancie. Niecodzienna akcja w centrum Szczecinka [ZDJĘCIA, WIDEO]

W tym roku uczestników czeka kilka zmian, związanych przede wszystkich z trasą biegu.

"Centrum wydarzeń będzie nadal rejon kompleksu rekreacyjnego Arkonka, ale w tym roku zwiększamy pętlę do 10,5 km, zmniejszając tym samym ilość pętli do czterech. Na tyle, po konsultacjach z policją i władzami miasta odpowiedzialnymi za ruch drogowy możemy sobie w tym roku pozwolić"

- podkreślają organizatorzy maratonu.

Oznacza to, że impreza wyjdzie bardziej „w miasto”, mimo iż Szczecin dalej jest w trakcie wielu równoczesnych remontów ważnych dróg, co powoduje wiele utrudnień. Cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona.

Czytaj też: To będzie największa gwiazda "Żagli 2022". Wyjątkowy żaglowiec po raz pierwszy zawinie do Szczecina

Start wszystkich biegów przewidziany jest na godz. 22.00.

Nocny Półmaraton Szczeciński to dwie pętle z dobiegiem do mety, która dla wszystkich biegów zlokalizowana będzie na parkingu kąpieliska Arkonka. To opcja dla biegaczy, którzy nie są gotowi jeszcze do zmierzenia się z królewskim dystansem, ale chcą być częścią imprezy. W tym roku na liście startowej półmaratonu znalazło się blisko 400 uczestników.

Nocna Sztafeta Maratońska to kolejna opcja dla chcących wziąć udział w imprezie. To również doskonała okazja do zacieśnienia relacji w ramach drużyn i grup sportowych, koleżeńskich czy firmowych. Drużyny składają się z 4 osób, z których każda biegnie jedną pętlę (10,5 km). Sztafeta będzie rozgrywana w 3 wariantach: żeńskim, męskim i mieszanym (2+2).

Podczas 8. Nocnego Maratonu Szczecińskiego prowadzone będą klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn. Klasyfikacje dodatkowe to kategorie wiekowe i klasyfikacje Najlepsza Szczecinianka i Najlepszy Szczecinianin. Podstawą klasyfikacji jest udokumentowane, faktyczne miejsce zamieszkania (lub zameldowania) na terenie Gminy Miasto Szczecin. Z blisko 300 uczestników biegu maratońskiego, prawie 100 to mieszkańcy Szczecina.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.maratonszczecinski.pl i na Facebooku.

Czytaj też: Żagle 2022 w Szczecinie. Żaglowce, muzyka i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin

Sonda
Lubisz biegać?
Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie