Zwycięzca Must Be The Music zmienia... parafię! Ksiądz Maciej Czaczyk wraca do rodzinnego Szczecina

i

Autor: Youtube / xMaciej Czaczyk, Google Earth Zwycięzca "Must Be The Music" zmienia... parafię! Ksiądz Maciej Czaczyk wraca do rodzinnego Szczecina

Zwycięzca "Must Be The Music" zmienia... parafię! Ksiądz Maciej Czaczyk wraca do rodzinnego Szczecina

2022-07-15 14:49

Miłośnicy programów typu "talent show" pamiętają go jako zwycięzcę programu "Must Be The Music". Maciej Czaczyk jednak nie został gwiazdą muzyki pop, lecz wybrał powołanie. Od trzech lat jest księdzem i pełni posługę w Myśliborzu. Wkrótce jednak czeka go zmiana parafii. Sympatyczny ksiądz niebawem wróci do rodzinnego Szczecina.

"Liście na wietrze" największym przebojem Macieja Czaczyka

Maciej Czaczyk urodził się 28 lat temu w Szczecinie. W 2011 roku, jako 17-latek wygrał drugą edycję programu "Must Be The Music", a rok później ukazała się jego debiutancka płyta "Maciej Czaczyk", gdzie znalazły się utwory napisane m.in. przez Roberta Jansona z grupy Varius Manx. Jednym z największych przebojów artysty była piosenka "Liście na wietrze", która trafiła na szczyty list przebojów w wielu stacjach radiowych. Utalentowany wokalista mógł zostać gwiazdą muzyki, jednak postanowił jednak zmienić plany i w 2019 roku został księdzem.

Ksiądz Maciej Czaczyk przenosi się z Myśliborza do Szczecina

Przez ostatnie trzy lata ksiądz Maciej pełnił posługę w myśliborskiej kolegiacie. Wkrótce jednak czeka go przeprowadzka do rodzinnego Szczecina.

"Decyzją ks. Abpa z dniem 27 sierpnia 2022 opuszczam Myślibórz i zmieniam miejsce posługi. Od 27.08. będę wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Szczecinie"

- poinformował ks. Maciej Czaczyk w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Maciej Czaczyk, mimo iż poświęcił się powołaniu, nie zapomniał o muzyce. Efekty możemy od czasu do czasu usłyszeć w sieci. W ubiegłym roku, wspólnie z raperem Tau, nagrał utwór "Wielkie serce", który trafił na ścieżkę dźwiękową filmu o kardynale Wyszyńskim. Wcześniej, wraz z księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, który także znany jest ze swoich muzycznych dokonań jako raper w sutannie, nagrał utwór "Wszyscy".

Podczas lockdownu spowodowanego pandemią, ksiądz Maciej był bardzo aktywny w Internecie. Gdy kościoły były zamknięte, komunikował się z parafianami m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie publikował m.in. katechezy w formie wideo.

Czytaj też: Zwycięzca "Must Be The Music" od roku jest księdzem. Maciej Czaczyk wchodzi na wieżę i mówi... o wierze! [WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora