Porywisty wiatr i burze w prognozie dla Wybrzeża

i

Autor: Pixabay

Niebezpieczna pogoda

Żółty alert w zachodniopomorskim! W Koszalinie wiatr w porywach do 85 km/h. Możliwe burze!

2022-09-16 8:52

Północna Polska na żółto w ostrzeżeniach IMGW. W nadmorskich powiatach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego występować dziś będą niebezpieczne zjawiska pogodowe. Jak ostrzegają synoptycy, w Koszalinie porywy wiatru osiągać będą nawet 85 km/h.

Ostrzeżenia ciągną się od zachodnich krańców północnej Polski aż po granice z Rosją na Mierzei Wiślanej. W woj. zachodniopomorskim żółte alerty obowiązują w siedmiu powiatach: Świnoujściu, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalinie i sławieńskim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą silnego wiatru.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 20.00 w piątek, 16 września.

To jednak nie wszystkie "niespodzianki", jakie przygotowała dla nas pogoda. W powiecie sławieńskim dodatkowo obowiązuje ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami. "W strefie nadmorskiej prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 85 km/h" - przewidują synoptycy. Niebezpieczne zjawiska w tym przypadku mogą występować przez cały piątek i noc z piątku na sobotę.

Krwawy horror na łódzkim Widzewie. Skatowali sąsiadkę na śmierć, bo chciała ich uciszyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają