Porywisty wiatr i burze w prognozie dla Wybrzeża

i

Autor: Pixabay

Niebezpieczna pogoda

Żółty alert w zachodniopomorskim! W Koszalinie wiatr w porywach do 85 km/h. Możliwe burze!

2022-09-16 8:52

Północna Polska na żółto w ostrzeżeniach IMGW. W nadmorskich powiatach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego występować dziś będą niebezpieczne zjawiska pogodowe. Jak ostrzegają synoptycy, w Koszalinie porywy wiatru osiągać będą nawet 85 km/h.

Ostrzeżenia ciągną się od zachodnich krańców północnej Polski aż po granice z Rosją na Mierzei Wiślanej. W woj. zachodniopomorskim żółte alerty obowiązują w siedmiu powiatach: Świnoujściu, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalinie i sławieńskim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą silnego wiatru.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 20.00 w piątek, 16 września.

To jednak nie wszystkie "niespodzianki", jakie przygotowała dla nas pogoda. W powiecie sławieńskim dodatkowo obowiązuje ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami. "W strefie nadmorskiej prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 85 km/h" - przewidują synoptycy. Niebezpieczne zjawiska w tym przypadku mogą występować przez cały piątek i noc z piątku na sobotę.

Krwawy horror na łódzkim Widzewie. Skatowali sąsiadkę na śmierć, bo chciała ich uciszyć?
Nasi Partnerzy polecają