Zobacz najnowszy klip Cleo Na fali. To bardzo szczecińska piosenka. Będzie HIT LATA?

i

Autor: kadr z teledysku Zobacz najnowszy klip Cleo "Na fali". To bardzo "szczecińska" piosenka. Będzie HIT LATA?

Zobacz najnowszy klip Cleo "Na fali". To bardzo "szczecińska" piosenka. Będzie HIT LATA?

2021-07-09 9:01

Urodziła się w Szczecinie, jednak bardzo dobrze zna ją cała Polska, a także dała się poznać międzynarodowej publiczności. Mowa o Cleo, która w 2013 szturmem wkroczyła na szczyty list przebojów dzięki wielkiemu hitowi "My Słowianie" nagranemu wspólnie z Donatanem i stała się jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ostatnio Cleo powróciła do swojego rodzinnego Szczecina, gdzie powstał jej najnowszy singiel "Na fali". Tutaj również został nakręcony teledysk. Piosenka będzie również tematem przewodnim największego wydarzenia tego lata w Szczecinie - Żagle 2021. Czy stanie się hitem tegorocznych wakacji?

Historia najnowszej piosenki Cleo - "Na fali" jest dość ciekawa. Zaczęło się bowiem bardzo niepozornie. Szczecińscy artyści Sylwester Ostrowski i Szymon Orłowski przygotowali muzykę, która szybko przerodziła się w bardzo konkretny pomysł na letni przebój. Wystarczyła jedna wiadomość do Cleo, by kilka tygodni później prace nad utworem ruszyły na dobre. Artystka napisała tekst i tak powstał utwór "Na fali". Teledysk został nakręcony w najciekawszych zakątkach Szczecina, m.in. na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej.

Rozwiąż QUIZ: Te teledyski KIPIĄ SEKSEM i nagością! Nie oglądaj ich w pracy i przy dzieciach. Znasz je wszystkie?

Piosenka jest inspirowana wakacjami, dobrą zabawą nad wodą, żaglami, ale i samym Szczecinem - rodzinnym miastem artystki. W nagraniach piosenki udział wzięli szczecińscy artyści: Baltic Neopolis Orchestra, Kasia Buja i Konrad Słoka. W teledysku udział wzięli młodzi szczecińscy tancerze z Replay Dance Studio pod kierownictwem Michała Pawłowskiego.

Cleo - "Na fali" - premiera teledysku

Premiera teledysku "Na fali" odbyła się 9 lipca, godz. 9:00 na facebookowym profilu Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Piosenkę "Na fali" po raz pierwszy będzie można usłyszeć na żywo również w Szczecinie, podczas koncertu Cleo, który odbędzie się 31 lipca w hali Netto Arena, w ramach wydarzenia Żagle 2021.

Kim jest Cleo?

Cleo, a tak naprawdę Joanna Klepko, urodziła się 25 czerwca 1983 r. w Szczecinie. Jest piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Swoją karierę muzyczną zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W 2011 wzięła udział w popularnym talent-show X-Factor, jednak nie przeszła do finałowego etapu. Na szczyty list przebojów trafiła dzięki współpracy z Donatanem i wielkim hitem "My Słowianie", który był jednym z największych przebojów 2013 roku. Z tą samą piosenką Cleo wystąpiła w 2014 roku na Festiwalu Eurowizji w Rydze, zajmując 14. miejsce w finałowym koncercie.

Cleo nagrała 3 albumy studyjne i kilkanaście singli, z których większość stała się przebojami. Wśród jej największych hitów można wymienić m.in.: "My Słowianie", "Zabiorę nas", "Łowcy gwiazd", "Za krokiem krok", "Dom" i "Kocham".

Lubi wracać do Szczecina...

Nie bez powodu Cleo promienieje na scenie, za każdym razem gdy dowiaduje się, że wśród publiczności są fani ze Szczecina. Bo choć ma słowiańską urodę, głos jak amerykańska diva i mieszka w Warszawie to urodziła się w szpitalu wojskowym w Szczecinie i wciąż ma ogromny sentyment do naszego miasta. Szczególnie do Pomorzan, gdzie spędziła wiele niezapomnianych dni u babci, która mieszkała właśnie w tej dzielnicy. Artystka zawsze lubi powtarzać anegdotę o tym, że najpiękniejsze kobiety w kraju pochodzą właśnie ze Szczecina, dlatego jej tata ukradł mamę do stolicy. Na szczęście ta „kradzież” nie zerwała więzi rodziny Joanny z Pomorzem Zachodnim. Cleo często przyjeżdżała do Szczecina jako dziecko. Jak zapewnia - wciąż pamięta zapachy szczecińskich łąk, na których się bawiła, stare drewniane tramwaje, w których udawała motorniczego i oczywiście poranne śniadania przygotowywane przez babcię. Zresztą... nadal lubi tu wracać.

Rozwiąż QUIZ: Po ustach, nodze lub... PUPIE! Czy rozpoznasz gwiazdę po TEJ części ciała?

Cleo kiedyś i dziś
Nasi Partnerzy polecają