Kino

i

Autor: pompi / CC0 / pixabay.com

Znoszenie obostrzeń związanych z COVID-19. Które kina w Szczecinie się otworzą 12 lutego?

2021-02-10 11:07

Już od najbliższego piątku, 12 lutego, kina będą mogły zostać otwarte w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Ta decyzja była jednak sporym zaskoczeniem dla przedstawicieli branży. Nie wszystkie kina w Szczecinie zostaną otwarte. Gdzie będzie można wybrać się na film od 12 lutego?

Wiadomo już, że 12 lutego nie otworzy się najstarsze kino na świecie, czyli szczeciński Pionier. "Kochani Widzowie, bardzo nas cieszy informacja o warunkowym otwarciu kin od 12 lutego, jednak z przyczyn technicznych nie jesteśmy w stanie otworzyć w tym terminie Kina Pionier. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Liczymy, że już wkrótce otworzymy dla Was szeroko drzwi i będziemy zapraszać na bardzo dobre tytuły filmowe" - poinformowali właściciele kina w mediach społecznościowych.

Od piątku wznawia jednak działalność inne szczecińskie kino, mianowicie Kino Zamek. "Wśród zamkowych propozycji kinowych znajdziemy pokazy premierowe, szczecińskie produkcje z szansą na Oscary, obrazy nagradzane podczas najważniejszych europejskich wydarzeń filmowych czy specjalny przegląd filmów z festiwalu Nowe Horyzonty" - informuje placówka.

Zobacz też: Szczecin: Ojciec wszedł z dwójką DZIECI na zamarznięte jezioro. Nagle lód się ZAŁAMAŁ!

Zamknięte pozostaną duże multipleksy należące do sieci Helios - zarówno przy ul. Krzywoustego jak i ul. Struga. "Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości" - informuje operator kin Helios.

Podobną decyzję podjął właściciel sieci Multikino, który informuje, że wciąż wstrzymuje się z otwarciem swoich oddziałów, w tym również szczecińskiego, mieszczącego się w centrum handlowym Galaxy przy al. Wyzwolenia.

Oznacza to, że na prawdziwy powrót do kin będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: ZNISZCZYLI towar o wartości ponad 16 MILIONÓW! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy to dobra decyzja, że kina mogą być otwarte od 12 lutego?
Zima w Szczecinie. "Ale urwał!", czyli najsłynniejsza górka w Polsce zasypana śniegiem