Ludzie na zamarzniętym jeziorze

i

Autor: jwvein / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Ojciec wszedł z dwójką DZIECI na zamarznięte jezioro. Nagle lód się ZAŁAMAŁ!

2021-02-08 12:08

Niewiele brakowało, by na jeziorze Głębokie w Szczecinie, wskutek nieodpowiedzialnego zachowania, doszło do niewyobrażalnej tragedii. Pod mężczyzną z dwójką dzieci, niespodziewanie załamał się lód. Wszystko wydarzyło się na oczach wspólnego patrolu policji, żandarmerii i straży rybackiej.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Podczas patrolowania terenu wokół jeziora Głębokie, patrol zauważył mężczyznę z dwójką dzieci chodzących po zamarzniętej tafli jeziora. Funkcjonariusze przez urządzenia nagłaśniające natychmiast ostrzegli go o grożącym niebezpieczeństwie, a ten idąc już w ich stronę musiał najeść się sporo strachu gdy nagle zarwał się pod nim lód.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: ZNISZCZYLI towar o wartości ponad 16 MILIONÓW! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na szczęście nieodpowiedzialny ojciec i jego dzieci, byli już na tyle blisko brzegu, że woda sięgała im zaledwie do kolan i poza przemoczonym ubraniem nic poważniejszego im się nie stało. Jak tłumaczył mężczyzna, sądził on, iż lód jest gruby, ponieważ w innym miejscu sprawdzał jego wytrzymałość.

Niefrasobliwy ojciec za stworzenie zagrożenia dla swoich małoletnich dzieci został ukarany. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się na środku jeziora, gdzie znajdowali się chwilę wcześniej, prawdopodobnie skończyłoby się to tragicznie.

Policja przypomina, żeby nigdy nie wchodzić na zamarznięta taflę zbiorników wodnych, nawet jeśli w jednym miejscu wydaje nam się że lód jest bardzo gruby. Parę metrów dalej jego grubość i wytrzymałość może być zdecydowanie mniejsza, co może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zobacz też: Zimowy PARALIŻ na torach. Podróż z Białegostoku do Szczecina trwała kilkanaście GODZIN!

FAKTY i MITY na temat morsowania! Nie znasz ich? Nie wchodź do wody!

Pytanie 1 z 10
Kto nie powinien morsować?
Pod stadem jeleni załamał się lód
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany