Pod stadem jeleni załamał się LÓD! Akcja strażaków na jeziorze Ińsko [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-03 19:00 gk Piotr Domin

Kilkudziesięciu strażaków brało udział w dramatycznej akcji ratunkowej na jeziorze Ińsko w miejscowości Ścienne (woj. zachodniopomorskie), gdzie pod stadem jeleni zarwał się lód.

Pod stadem jeleni załamał się lód

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Do wody wpadło całe stado jeleni. Niestety część z nich przegrała walkę o życie. Kilkanaście jeleni zginęło. Z wody udało się wyciągnąć 15 żywych jeleni. Strażacy pomagali zwierzętom, wyciągając je za pomocą lin oraz krusząc lód na jeziorze.

W ratowaniu zwierząt brali udział zarówno zastępy państwowej straży pożarnej, jak i ochotnicy. Ze względu na trudne warunki zagrażające życiu strażaków, akcja zakończyła się po godzinie 19:30.

Kilka martwych jeleni strażacy pozostawili w wodzie, ich wydobywanie na brzeg będzie kontynuowane w czwartek.

Zobacz też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Przy obecnych warunkach atmosferycznych tafla lodu na zbiornikach wodnych może okazać się bardzo zdradliwa. Wahania temperatur od ujemnej w nocy do dodatniej w ciągu dnia, sprawiają, że lód jest w wielu miejscach bardzo cienki i kruchy, co może spowodować jego załamanie pod nawet niewielkim ciężarem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE