Zachodniopomorskie: ZNISZCZYLI towar o wartości ponad 16 MILIONÓW! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-08 10:43

Automaty do gier hazardowych, podrabiane produkty, papierosy, tytoń i alkohol - to wszystko zostało przechwycone przez zachodniopomorskich celników w 2020 roku. Nielegalny towar o wartości ponad 16 milionów złotych został zlikwidowany. Nie wszystko jednak zostało bezpowrotnie zniszczone, a wręcz przeciwnie - zyskało nowe przeznaczenie.

W 2020 r. w zachodniopomorskim oddziale Krajowej Administracji Skarbowej zniszczono nielegalne towary o łącznej rynkowej wartości ponad 16 milionów złotych. Likwidacji zostały poddane:

  • 3.107.538 szt. papierosów (o wartości rynkowej ok. 2.175.277 mln zł)
  • 14.390,87 kg tytoniu (o wartości rynkowej ok. 10.073.609 zł)
  • 35.663,28 l alkoholu (o wartości rynkowej ok. 534.950 zł)
  • 460 szt. automatów do gier (o wartości rynkowej ok. 3.220.000 zł)

Papierosy i tytoń zostały spalone w wyspecjalizowanej firmie pod nadzorem funkcjonariuszy  Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.Zniszczeniu podlegały również towary podrobione – naruszające prawo własności przemysłowej i znaku towarowego takie jak zegarki, ładowarki bezprzewodowe, gry dla dzieci.

Zobacz też: KREATYWNOŚĆ rodziców nie zna granic! Sprawdźcie ORYGINALNE imiona nadawane dzieciom w 2020 roku w Zachodniopomorskiem!

Zniszczenie towarów to obok sprzedaży oraz nieodpłatnego przekazania, jedna z form postępowania z towarami zarekwirowanymi przez KAS. Obligatoryjnie, bo tak stanowią przepisy, niszczone są papierosy i tytoń  bez polskich  znaków  akcyzy.

Płyn dezynfekcyjny z nielegalnego alkoholu

Większość zatrzymanego alkoholu została wykorzystana do produkcji płynu dezynfekującego na potrzeby walki z pandemią COVID-19.

- Wspólnie z Państwową Strażą Pożarną i Sanepidem przerobiliśmy 32.820,6 litrów alkoholu wysokoprocentowego na środki odkażające - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Pozostałe 2.842,68 litrów alkoholu zostało zutylizowane.

Tony mrożonego mintaja zostały sprzedane

Niektóre zajęte produkty zostały przekazane do sprzedaży na rynku. Najczęściej sprzedaż dotyczyła różnego rodzaju etui i futerałów. Do sprzedaży przekazano również prawie 22 tony mrożonych filetów z mintaja, a także zatrzymany olej opałowy (25.780 kg) i olej żeglugowy (1.228 kg).

Zobacz też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy o otwarciu hoteli: "Nasz głos został wysłuchany"

- Pieniądze ze sprzedanego mintaja zostały, zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozdysponowane pomiędzy 5 organizacji pożytku publicznego działających w naszym województwie - dodaje Małgorzata Brzoza.

Pieniądze ze sprzedaży w wysokości 79.513,62 zł wpłynęły na konto Skarbu Państwa.

Zabawki trafiły do dzieci

Zniszczeniu nie uległy również zabawki, z których mogą cieszyć się teraz najmłodsi mieszkańcy regionu. W 2020 roku zachodniopomorska KAS  przekazała centrom pomocy rodzinie, domom opieki oraz placówkom opiekuńczym plastikowe klocki dla dzieci (154 opakowania) i kostki Rubika (257 szt.), pojedyncze telefony komórkowe, urządzenia mp3, zegarki elektroniczne.

Zobacz też: Szczecin: "Na wesoło" za kółkiem. Młodemu kierowcy nie będzie jednak do śmiechu...

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Zniszczyli towar o wartości ponad 16 milionów złotych!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany