Book Challenge - w roku 2021 przeczytam 12 książek #dlaMamci

i

Autor: mat. prasowe

Szczecin: Czytają książki, żeby uratować mamę koleżanki przed STRASZNĄ chorobą

2021-02-05 13:34

"Book Challenge - w roku 2021 przeczytam 12 książek #dlaMamci" to akcja, którą na Facebooku rozkręcili pracownicy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W rocznym maratonie czytania, bierze już udział ponad sto osób. Wszystko dla Hanny Łysiak - "Mamci", która od lat choruje na złośliwego raka kobiecych narządów rodnych.

Pani Hania przeszła już wiele kosztownych operacji i badań. Cztery lata temu nastąpił nawrót choroby. Niestety ogólnodostępne możliwości leczenia jedynie spowalniają rozwój nowotworu oraz wyniszczają jej organizm.

W czerwcu ubiegłego roku pracownicy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla pani Hani. Do tej pory uzbierano prawie 110 tysięcy złotych. Do końca zbiórki zostało 40 tysięcy złotych.

"Marzę o tym, aby kiedyś zabrać Mamcię na wspólną wędrówkę po górskich szlakach" – napisała w przejmującym apelu o pomoc na stronie zbiórki Angelika Łysiak, która na co dzień pracuje w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.

Zobacz też: Dziki honorowymi AMBASADORAMI Szczecina? "Nawiązały więź z mieszkańcami"

Przyjaciele Angeliki oraz wszyscy chętni, którzy chcą pomóc pani Hani licytują, biegają, jeżdżą na rowerze, a od 1 stycznia czytają książki. Grupa oddanych lekturze liczy już ponad 100 osób.

- Początek roku to prawdopodobnie najlepszy moment, aby postawić przed sobą nowe wyzwania - mówi Daria Wróbel, koordynatorka akcji. - Przystępując do inicjatywy przede wszystkim pomagamy "Mamci", ale i motywujemy się wzajemnie do odkrywania nowości książkowych. W wartościowy sposób spędzamy czas wolny, którego mamy trochę więcej z powodu pandemii. Rozwijamy kreatywność, wyobraźnię i poznajemy nowych znajomych, którzy mają dobre serce i realizują książkowe wzywanie.

Zasada udziału w czytelniczym wyzwaniu jest bardzo prosta. W każdym miesiącu czytamy min. jedną książkę. Po jej przeczytaniu wpłacamy na konto zbiórki min. pięć złotych. Jeżeli nie uda nam się przeczytać książki w jeden miesiąc to wpłacamy min. dziesięć złotych – czytamy na stronie wyzwania.

Więcej informacji na temat „Book Challenge #dlaMamci” można znaleźć na specjalnej grupie, która powstała na Facebooku.

Zobacz też: To będzie turystyczny HIT Pomorza Zachodniego. Najdłuższy most na Odrze zmienia swoje oblicze [ZDJĘCIA]

Sonda
Powiedz nam:
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy