Dziki honorowymi AMBASADORAMI Szczecina? "Nawiązały więź z mieszkańcami"

2021-02-05 8:25

Dziki są coraz większym utrapieniem mieszkańców Szczecina. Można je spotkać w różnych częściach Szczecina - na Gumieńcach, Pomorzanach, Prawobrzeżu. Są dosłownie wszędzie i zachowują się coraz bardziej zuchwale, podchodząc w poszukiwaniu jedzenia pod budynki mieszkalne, terroryzując mieszkańców. Pomimo działań łowczego miejskiego i straży miejskiej, problem zdaje się nie znikać. Były szczeciński radny, Michał Wilkocki, wpadł więc na pomysł, by problem przekuć w atut i zaproponował, by dziki stały się... honorowymi ambasadorami miasta!

Na pierwszy rzut oka pomysł może wydać się absurdalny, jednak jest to dość oryginalny sposób na zwrócenie uwagi na problem, z którym mieszkańcy Szczecina borykają się od dawna. Bezskutecznie. Dzików jest coraz więcej, apele o pomoc nie pomagają, wiele osób boi się wyjść z domu, by nie spotkać zwierząt na swojej drodze.

- Temat zgłaszam od kilku dni do Wydziału Ochrony Środowiska, Łowczego Miejskiego, Zakładu Usług Komunalnych oraz Straży Miejskiej - mówi Michał Wilkocki. - Dziwi mnie bagatelizowanie sprawy, a przecież bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet. Dziki każdego dnia okrążają Jeziorko Słoneczne. Cześć mieszkańców nie może wyjść z dziećmi do szkoły, ze względu na dziki pod klatką.

Zobacz też: Przytulone dziki spod Chojny robią FURORĘ w sieci! Ten widok chwyta za SERCE!

Były radny wpadł więc na pomysł, by nagłośnić problem w dość przewrotny sposób. Oficjalnie zgłosił kandydaturę dzików z Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach do honorowego tytułu "Ambasador Szczecina".

"Na stałe wpisały się w krajobraz Szczecina. Nawiązały więź z mieszkańcami Gumieniec, Pomorzan i innych osiedli. Zwierzę to było symbolem króla Ryszarda III. Doceniane także w Polsce. Dzik występuje w legendzie o powstaniu Kielc. Według tej legendy Kielce swą nazwę wywodzą od dzika. W sercu Kielc na pamiątkę tego wydarzenia znajduje się pomnik dzika o wdzięcznej nazwie 'Kiełek'"

- czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Zobacz też: Dżessika i Brajan są już PASSÉ? Sprawdź, jakie imiona były najpopularniejsze w 2020 roku na Pomorzu Zachodnim!

Sonda
Czy kiedykolwiek spotkałeś/aś dzika w mieście?
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają