Zmiany w kursowaniu kilku linii autobusowych w Szczecinie. Wszystko przez ferie i zdalną naukę

2022-01-26 13:02
Autobus w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

W poniedziałek, 31 stycznia, w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dodatkowo wprowadzono naukę zdalną dla starszych uczniów, która będzie obowiązywać co najmniej do 25 lutego. Będzie się to wiązać z wprowadzeniem zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Część linii zostaje zawieszona, inne będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy.

Z powodu wprowadzenia nauki zdalnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych, od 31 stycznia do 25 lutego 2022 r., na liniach autobusowych 53 i 60 w dni powszednie wprowadzone zostają rozkłady jazdy obowiązujące w okresie wakacji letnich i we wrześniu. W przypadku przedłużenia nauki zdalnej, kursowanie tych linii autobusowych zostanie utrzymane na okres jej obowiązywania.

Czytaj też: Szczecin: Pirat w BMW na Moście Pionierów. Zapłaci ogromny mandat!

Zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane są również feriami zimowymi, które rozpoczynają się 31 stycznia i potrwają do 11 lutego. Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Zawieszone zostaną linie: 98, 109, 110 i 908.
  • Na liniach 111 i 904 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Czytaj też: Karolinka zgubiła "smartłocza". W poszukiwaniach pomaga nawet prezydent Szczecina!

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE