Most Pionierów w Szczecinie

i

Autor: Google Street View Most Pionierów w Szczecinie

Szczecin: Pirat w BMW na Moście Pionierów. Zapłaci ogromny mandat!

2022-01-26 8:54

Most Pionierów to miejsce, w którym kierowcy lubią się rozpędzać do ogromnych prędkości, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Z powodu przekroczenia prędkości, często dochodzi tutaj również do niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci nie mają litości dla piratów drogowych, o czym przekonał się 21-letni kierowca BMW, który potraktował to miejsce jak tor wyścigowy.

Policjanci szczecińskiej drogówki, podczas pełnienia służby, zwrócili uwagę na kierującego BMW, który na Moście Pionierów rozpędził się do 132 km/h, mając za nic obowiązujące przepisy i znaki drogowe z ograniczeniem prędkości.

Czytaj też: Karolinka zgubiła "smartłocza". W poszukiwaniach pomaga nawet prezydent Szczecina!

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 21-latek stracił prawo jazdy, a także otrzymał mandat. Według taryfikatora obowiązującego od początku 2022 roku, zbyt szybka jazda będzie go kosztować 2 tysiące złotych.

W rejonie Basenu Górniczego i Mostu Pionierów od lat dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Średnio raz na kilka tygodni jakiś samochód "ląduje" na torowisku tramwajowym, bo kierowca ma zbyt "ciężką nogę" i w pewnym momencie traci panowanie nad kierownicą. Mimo częstych patroli i fotoradaru ustawionego w tym miejscu, przekraczanie dozwolonej prędkości w tym miejscu jest niestety codziennością.

Czytaj też: Szczeciński taksówkarz w rękach policji. W ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę!

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Jeszcze więcej utrudnień w Szczecinie. Al. Wyzwolenia częściowo zamknięta
Nasi Partnerzy polecają