Aleja Wyzwolenia częściowo nieprzejezdna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Aleja Wyzwolenia jest jednokierunkowa w związku z przebudową torowisk

Jeszcze więcej utrudnień w centrum Szczecina. Aleja Wyzwolenia częściowo zamknięta [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-22 23:00

W ostatnim czasie szczecińscy kierowcy nie mają lekko. W związku z przebudową torowisk w centrum miasta, rośnie liczba utrudnień. Od soboty, 22 stycznia, aleją Wyzwolenia można poruszać się tylko w jednym kierunku.

W ramach przebudowy torowisk, w sobotę częściowo zamknięto dla ruchu jedną z głównych ulic w Szczecinie. Aleja Wyzwolenia jest obecnie jednokierunkowa - od Niebuszewa w stronę centrum, na odcinku od Ronda Giedroycia do dawnego szpitala miejskiego.

Obecnie utrudnienia nie są zbyt mocno odczuwalne, gdyż w weekend ruch samochodowy jest zdecydowanie mniejszy. Jednak w poniedziałek poruszanie się w tym rejonie może być dużo trudniejsze. Nie jest wykluczone, że będą tworzyć się korki.

Czytaj też: Szczecin: Dlaczego tramwaje jeżdżą tyłem? Dziwne manewry na Rondzie Giedroycia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Są jednak dobre wiadomości. Od czwartku można już przejechać przebudowaną ulicą Kołłątaja. Przebudowany odcinek między Rondem Giedroycia i Rondem Sybiraków jest już przejezdny.

Na koniec prac przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Ta część "torowej rewolucji", obejmująca torowiska od pl. Żołnierza do pętli przy dworcu Szczecin Niebuszewo, zgodnie z planem powinna zakończyć się pod koniec 2022 roku.

Czytaj też: Tramwaje szybko tutaj nie wrócą. "Torowa rewolucja" na szczecińskim Niebuszewie zwolniła tempo [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Jeszcze więcej utrudnień w Szczecinie. Al. Wyzwolenia częściowo zamknięta