Przymrozki

i

Autor: Fotocitizen / CC0 / pixabay.com

Zima nie daje o sobie zapomnieć. ŻÓŁTY ALERT dla Szczecina i regionu

2021-04-12 21:42

Jeszcze w niedzielę cieszyliśmy się piękną wiosenną pogodą. Słońce i temperatury sięgające 20 stopni Celsjusza sprawiły, że mieszkańcy Pomorza Zachodniego zrzucili zimowe ubrania i wyruszyli w plener. Niestety wszystko, co dobre, nie trwa długo. W ciągu najbliższych dni pogoda zmieni się na gorsze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla większości powiatów w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie dotyczy przymrozków, które wystąpią w nocy z poniedziałku na wtorek na zdecydowanej większości obszaru województwa, z pominięciem powiatów nadmorskich. Temperatura spadnie do około minus 3 stopni. W związku z ujemnymi temperaturami mogą pogorszyć się warunki na drogach. Warto zdjąć nogę z gazu i jechać ostrożnie, gdyż miejscami może być ślisko. Żółty alert obowiązuje do godzin porannych we wtorek.

Zobacz też: Szczęśliwe kolektury Lotto w Szczecinie i regionie. Gdzie można wygrać MILIONY? [GALERIA]

Kolejne dni przyniosą ochłodzenie. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni, w nocy będzie oscylować w okolicach zera, a miejscami spadnie do minus 1-2 stopni. Możliwe są również opady deszczu.

Cieplej zrobi się dopiero pod koniec tygodnia. Temperatura wzrośnie do około 15 stopni. Podobna pogoda będzie nam towarzyszyła do pierwszych dni maja.

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina