Koszmarna zbrodnia

Zgwałcił i zabił 18-letnią Magdę. Kilka lat wcześniej zrobił to samo 13-latce. Potwór z Sulikowa wciąż bez wyroku

2022-12-05 12:13

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. 18-letnia Magda ze Świńca (woj. zachodniopomorskie) miała przed sobą całe życie, jednak na jej drodze stanął Dawid J., który brutalnie zgwałcił i zamordował dziewczynę. To nie był pierwszy raz. Mężczyzna odpowiadał już za gwałt i morderstwo 13-latki. Miał wtedy zalednie 14 lat, przez co uchodzi za najmłodszego gwałciciela w Polsce.

Magdalena M. pojechała po zakupy i nie wróciła

Do tragedii doszło ponad półtora roku temu. Magdalena M. zaginęła 24 maja 2021 roku. 18-latka wyjechała z rodzinnego domu w Świńcu do Kamienia Pomorskiego, by zrobić zakupy dla swoich dziadków. Nie wróciła. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Po tygodniu poszukiwań, w niedzielę, 30 maja, w lesie dokonano potwornego odkrycia. W zaroślach znaleziono ciało młodej kobiety. To była zaginiona Magda.

W toku śledztwa ustalono, że mordercą był 29-letni Dawid J. Mężczyzna miał zaoferować dziewczynie podwiezienie do domu. Jej skuter odmówił posłuszeństwa, więc 18-latka skorzystała z pomocy i wsiadła do auta mężczyzny. Niestety okazało się, że była to jej ostatnia podróż. Dawid J. zgwałcił ją i zamordował, a ciało ukrył w zaroślach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Przyznał się do popełnionej zbrodni.

Proces mordercy z Sulikowa

Dawid J. już kiedyś zrobił to samo

Jak się okazało, to nie była pierwsza zbrodnia dokonana przez Dawida J. W 2006 roku, gdy miał zaledwie 14 lat, zgwałcił i zamordował 13-letnią Sylwię C. Za swój czyn trafił do poprawczaka. W wieku 20 lat wyszedł i zamieszkał w Sulikowie, wsi położonej niedaleko rodzinnej wioski Magdy.

Pogrzeb 18-letniej Magdy odbył się w sobotę, 5 czerwca 2021 roku, w Gostyniu w powiecie kamieńskim. Dziewczyna została pochowana na tym samym cmentarzu, co poprzednia ofiara Dawida J., zaledwie kilkadziesiąt metrów od grobu zamordowanej w 2006 roku Sylwii. W ostatnim pożegnaniu brały udział tłumy pogrążonych w żałobie bliskich, sąsiadów, znajomych i kolegów z Liceum im. Chrobrego w Gryficach, gdzie uczęszczała Magda. Na grobie tragicznie zmarłej 18-latki złożono setki kwiatów. Kondolencje dla rodziny zamordowanej nastolatki złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Potwór z Sulikowa wciąż bez wyroku

Dawid J. został oskarżony o zabójstwo i zgwałcenie Magdaleny M. Proces rozpoczął się we wrześniu 2021 roku, w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. 5 grudnia 2022 roku, podczas kolejnej już rozprawy istniała szansa, że mężczyzna usłyszy wyrok. Tak się jednak nie stało.

Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Jak się jednak okazało, na rozprawie nie była obecna biegła z dziedziny seksuologii, co w efekcie przesunęło ogłoszenie wyroku dla Dawida J. Kolejną rozprawę zaplanowano na 19 stycznia 2023 roku.

Zabójcy Magdaleny M. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?

Sprawą śmierci małej Madzi żyła cała Polska. Co dziś robi jej matka?

SPRAWDZILIŚMY! Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Co dzieje się dziś z matką zabitej małej Madzi z Sosnowca? Sprawdziliśmy! ZBRODNIARZ I KARA" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają