Lotnisko w Goleniowie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Lotnisko w Goleniowie

Zagrożenie terrorystyczne na lotnisku w Goleniowie. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

2021-08-11 9:50

Pirotechnicy ze ze straży granicznej interweniowali na lotnisku w Goleniowie. Konieczna była również ewakuacja kilkudziesięciu osób. Przyczyną była pozostawiona bez opieki walizka, która wzbudziła podejrzenia wśród personelu podszczecińskiego portu lotniczego.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 6 sierpnia. Pełniący służbę na lotnisku strażnicy graniczni otrzymali informację o bagażu bez właściciela. Z powodu zagrożenia terrorystycznego natychmiast wszczęto wszelkie niezbędne procedury. Z terminala ewakuowano kilkadziesiąt osób - pasażerów i pracowników lotniska. Następnie do akcji wkroczyli pirotechnicy.

Czytaj też: Kuriozalna literówka na stacji PKP. Mieszkańcy rozbawieni

Po sprawdzeniu podejrzanego bagażu ustalono, że jest on bezpieczny. Alarm został odwołany. Dopiero później okazało się, że winnym całego zamieszania był... zapominalski pasażer. 63-letni mężczyzna przyleciał do Goleniowa z Irlandii i po opuszczeniu samolotu ruszył w dalszą podróż do Szczecina, zapominając o swoim bagażu. Dopiero w drodze zorientował się, że jego walizka pozostała na lotnisku.

Za swoje roztargnienie 63-latek poniósł konsekwencje. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych.

Zobacz też: Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

Sonda
Obawiasz się zamachu terrorystycznego?
Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy
Nasi Partnerzy polecają