Most Długi

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Jeden z najważniejszych mostów w Szczecinie niespodziewanie zmienił nazwę! Co się stało?

2021-08-10 6:00

Most Długi to jedna z najważniejszych przepraw w Szczecinie, która istnieje w tym miejscu od setek lat. W tym czasie zmieniała się jego konstrukcja, zmieniała się również nazwa, jednak od dziesięcioleci jest on znany jako Most Długi. Niespodziewanie, kilka dni temu okazało się, że most łączący oba brzegi Odry ma zupełnie nową nazwę. Jak to się stało?

Na początku sierpnia, przeglądając mapy Google, co bardziej spostrzegawczy internauci zwrócili uwagę, że przy "pinezce" z opisem Mostu Długiego widnieje tytuł "Most Długiego szluga w Szczecinie". Taka informacja widniała w serwisie Google Maps przez kilka dni. Później Most Długi "odzyskał" swoją dawną nazwę.

Na szczęście (lub nieszczęście) jest to raczej efekt czyjegoś głupiego żartu. Przeglądając mapy Google czasem można napotkać różne dziwne przypadki zmian nazw różnych obiektów. Między innymi w Mińsku Mazowieckim pojawił się "Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na Szczudłach", a kielecka szkoła Nazaretanek została nazwana imieniem "świętych pingwinów", Politechnika Białostocka stała się "Poliburdelem", a w Poznaniu powstał... "plac zabaw im. Mariusza Trynkiewicza"!

Czytaj też: Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

Jeden z najważniejszych mostów w Szczecinie niespodziewanie zmienił nazwę! Co się stało? Zobacz w galerii:

Ofiarą internetowego trollingu, w ciągu ostatnich lat padło kilka znanych miejsc w Szczecinie, między innymi Pomnik Czynu Polaków, który zyskał nową nazwę "Pomnik Czynu Polaków Robaków", a także stadion im. Floriana Krygiera, który przez kilka dni nosił "imię" Freddiego Krueggera, czyli bohatera znanej serii horrorów. Pomnik "w hołdzie najmłodszym żołnierzom polskim", znajdujący się na skraju parku, u zbiegu ulic Matejki i Zygmunta Starego niespodziewanie stał się "pomnikiem Twojej Starej Pijanej K***sa Bączurasa J***nego Wiadra", szkoła przy ul. Dunikowskiego zmieniła nazwę na "XVI Liceum Ogulnokształconce" z rażącym błędem ortograficznym, a w Policach pojawiła się "Szkoła Satanistyczna nr 8".

Skąd pomysł, by Most Długi stał się "Mostem długiego szluga"? Być może inspiracją dla internetowego żartownisia stały się... korki. W ostatnim czasie, gdy na ul. Gdańskiej trwa przebudowa Estakady Pomorskiej, a na ul. Energetyków powstało rondo, kierowcy muszą uzbroić się w duże pokłady cierpliwości i stalowych nerwów.

Na pierwszy rzut oka sytuacja może wydawać się zabawna, jednak powoduje sporo zamieszania, a w wielu przypadkach "żarty" okazują się mało śmieszne, zwłaszcza gdy dotyczą ważnych instytucji lub miejsc pamięci. Przywrócenie prawidłowej nazwy "przechrzczonego" obiektu zwykle zajmuje pracownikom Google kilka dni.

Czytaj też: Widziałeś pojazd Google Street View na ulicach Szczecina? Sprawdź czy zostałeś uwieczniony na zdjęciach! [ZDJĘCIA]

Inwazja robotów w centrum Szczecina. Niecodzienna wystawa w Alei Kwiatowej
Nasi Partnerzy polecają