Tymczasowa przeprawa była zawsze dużym ułatwieniem dla uczestników dużych wydarzeń plenerowych nad Odrą i umożliwiała szybką komunikację między okolicą Wałów Chrobrego i Łasztownią. W tym roku, z powodu zagrożenia wynikającego z zatrucia Odry, miejski sztab kryzysowy podjął decyzję, że w tym roku mostu pontonowego łączącego bulwary po obu stronach rzeki jednak nie będzie. Mieszkańcy i turyści będą musieli korzystać z Trasy Zamkowej i Mostu Długiego.
Czytaj też: Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022" i czeka na żaglowce [ZDJĘCIA, WIDEO]
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że most ułatwiłby poruszanie się wszystkich podczas żeglarskiego święta, ale jednocześnie stwarzałby ryzyko gromadzenia się większej liczby śniętych ryb u jego podstaw - tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Ważne jest to, że brak mostu znacząco ograniczy możliwość kontaktu gości wydarzenia z wodami skażonej Odry. Powtarzamy jednak, że bezpieczeństwo ludzi jest jednak dla nas najważniejsze i właśnie ono jest dla nas priorytetem. W tym trudnym dla naszej rzeki czasie, zapewniamy pełny dostęp do akwenu dla służb, które obecnie realizują swoje działania niemal 24 godziny na dobę.
"Żagle 2022" w Szczecinie
"Żagle 2022" odbędą się w dniach 19-21 sierpnia. Przy nabrzeżach zobaczymy blisko 20 zapierających dech w piersiach jednostek pływających. Przypłyną m.in. ORP Iskra i po raz pierwszy - żaglowiec Gorch Fock. To również szereg imprez towarzyszących. Na głównej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki: Patrycja Markowska, Viki Gabor czy Grzegorz Hyży. Wiele muzycznych doznań zapewni V Festiwal Orkiestr Dętych. Odwiedzający teren imprezy będą mogli wziąć udział w Jarmarku pod Żaglami. Będzie to również okazja do odwiedzenia Strefy Piw Kraftowych przy ulicy Admiralskiej. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.zagle.szczecin.eu.
Czytaj też: Zatruta Odra. Toksyczna fala nie dotarła jeszcze do Szczecina. Czy możemy czuć się bezpieczni?