Żagle 2021 w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żagle 2021 w Szczecinie

Jest decyzja sztabu kryzysowego

"Żagle 2022" w Szczecinie bez mostu pontonowego. Będzie trudniej, ale bezpieczniej

2022-08-16 12:36

Jego montaż miał się właśnie rozpocząć, jednak z powodu katastrofy ekologicznej na Odrze, zdecydowano się z niego zrezygnować. Mowa o moście pontonowym, który miał połączyć dwa brzegi Odry podczas "Żagli 2022", które rozpoczną się w najbliższy piątek, 19 sierpnia.

Tymczasowa przeprawa była zawsze dużym ułatwieniem dla uczestników dużych wydarzeń plenerowych nad Odrą i umożliwiała szybką komunikację między okolicą Wałów Chrobrego i Łasztownią. W tym roku, z powodu zagrożenia wynikającego z zatrucia Odry, miejski sztab kryzysowy podjął decyzję, że w tym roku mostu pontonowego łączącego bulwary po obu stronach rzeki jednak nie będzie. Mieszkańcy i turyści będą musieli korzystać z Trasy Zamkowej i Mostu Długiego.

Czytaj też: Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022" i czeka na żaglowce [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że most ułatwiłby poruszanie się wszystkich podczas żeglarskiego święta, ale jednocześnie stwarzałby ryzyko gromadzenia się większej liczby śniętych ryb u jego podstaw - tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Ważne jest to, że brak mostu znacząco ograniczy możliwość kontaktu gości wydarzenia z wodami skażonej Odry. Powtarzamy jednak, że bezpieczeństwo ludzi jest jednak dla nas najważniejsze i właśnie ono jest dla nas priorytetem. W tym trudnym dla naszej rzeki czasie, zapewniamy pełny dostęp do akwenu dla służb, które obecnie realizują swoje działania niemal 24 godziny na dobę.

"Żagle 2022" w Szczecinie

"Żagle 2022" odbędą się w dniach 19-21 sierpnia. Przy nabrzeżach zobaczymy blisko 20 zapierających dech w piersiach jednostek pływających. Przypłyną m.in. ORP Iskra i po raz pierwszy - żaglowiec Gorch Fock. To również szereg imprez towarzyszących. Na głównej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki: Patrycja Markowska, Viki Gabor czy Grzegorz Hyży. Wiele muzycznych doznań zapewni V Festiwal Orkiestr Dętych. Odwiedzający teren imprezy będą mogli wziąć udział w Jarmarku pod Żaglami. Będzie to również okazja do odwiedzenia Strefy Piw Kraftowych przy ulicy Admiralskiej. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.zagle.szczecin.eu.

Czytaj też: Zatruta Odra. Toksyczna fala nie dotarła jeszcze do Szczecina. Czy możemy czuć się bezpieczni?

Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022"
Sonda
Winni zatrucia Odry zostaną ukarani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają