Świnoujście.  Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki

i

Autor: DOMIN / sUPER EXPRESS Świnoujście. Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki

Zadźgał Natalię na oczach jej małego synka. Już trafił za kratki. Może tam zostać do końca życia

Mateusz N., który śmiertelnie ranił nożem 44-letnią Natalię S., decyzją szczecińskiego sądu trafił do aresztu. Dramat, który rozegrał się we wtorek, 17 maja, po południu przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, wstrząsnął nie tylko mieszkańcami tego nadmorskiego kurortu, ale całej Polski. Na oczach kilkuletniego dziecka, mężczyzna zabił jego matkę. Mateusz N. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu dożywocie.

Przypomnijmy, około godz. 15:00 Natalia S. przyjechała rowerem pod budynek Prokuratury Rejonowej przy ulicy Słowackiego. Kobieta miała być przesłuchiwana w sprawie toczącego się postępowania dotyczącego relacji między nią i jej byłym konkubentem Mateuszem N. Mężczyzna niespodziewanie pojawił się w miejscu, w którym była kobieta, rzucił się na nią z nożem i zadawał ciosy bez opamiętania, a później próbował podciąć sobie nadgarstek lewej ręki. Świadkiem dramatycznych scen był synek pary, który był w towarzystwie swojej babci - matki napastnika. Pomimo reanimacji, ranna kobieta zmarła.

W czwartek, 19 maja, Sąd Rejonowy Szczecin Centrum w Szczecinie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Mateusza S. Dzień wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy.

Czytaj też: Zabójstwo w Świnoujściu. Dźgał ją bez opamiętania. Synek patrzył! "To moja mama"

- Przesłanką do zastosowania aresztu tymczasowego jest obawa matactwa procesowego ze strony podejrzanego, co może wynikać właśnie z grożącej mu surowej kary - tłumaczy sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Areszt tymczasowy zabezpieczy postępowanie przed jego ewentualną ucieczką, ukryciem się lub podjęciem innych działań mogących destabilizować prowadzone śledztwo. Orzeczenie nie jest prawomocne, ale natychmiast wykonalne.

Za zabójstwo Natalii S. Mateuszowi N. grozi kara dożywotniego więzienia.

Czytaj też: Zadźgał byłą partnerkę na oczach ich dziecka! Wcześniej pokazywał się w mediach

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Krwawy Tulipan mordował kobiety. Wstrząsająca opinia biegłych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany