Zabójca Natalii ze Świnoujścia usłyszał zarzut. Będzie wniosek o areszt

2022-05-18 14:04
Świnoujście.  Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki
Autor: DOMIN / sUPER EXPRESS Świnoujście. Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki

Mateusz S., który śmiertelnie ranił nożem 44-letnią Natalię S. usłyszał zarzut zabójstwa. Dramat rozegrał się we wtorek, 17 maja, po południu przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, na oczach kilkuletniego syna kobiety i matki napastnika. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator złoży wniosek o trzymiesięczny areszt.

Przypomnijmy, około godz. 15:00 Natalia S. przyjechała rowerem pod budynek Prokuratury Rejonowej przy ulicy Słowackiego. Kobieta miała być przesłuchiwana w sprawie toczącego się postępowania dotyczącego relacji między nią i jej byłym konkubentem Mateuszem N. Mężczyzna niespodziewanie pojawił się w miejscu, w którym była kobieta, rzucił się na nią z nożem i zadawał ciosy bez opamiętania, a później próbował podciąć sobie nadgarstek lewej ręki. Świadkiem dramatycznych scen był synek pary, który był w towarzystwie swojej babci - matki napastnika. Pomimo reanimacji, ranna kobieta zmarła.

Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Mateusz S. został zatrzymany przez policję i w asyście śledczych został przewieziony do szpitala.

Czytaj też: Zabójstwo w Świnoujściu. Dźgał ją bez opamiętania. Synek patrzył! "To moja mama"

- Wobec podejrzanego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów o czyn z art. 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego i wykonano czynności z jego udziałem – informuje Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W toku czynności wymieniony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

W sprawie przesłuchano m.in. kilkunastu świadków, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Ciało kobiety zostało przekazane do sekcji zwłok.

Prokuratura złoży również wniosek o zastosowanie wobec Mateusza S. trzymiesięcznego aresztu.

Czytaj też: Zadźgał byłą partnerkę na oczach ich dziecka! Wcześniej pokazywał się w mediach

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Krwawy Tulipan mordował kobiety. Wstrząsająca opinia biegłych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE