Świnoujście.  Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki

i

Autor: DOMIN / sUPER EXPRESS Świnoujście. Dramat przed prokuraturą. Nie żyje kobieta ugodzona nożem. Napastnik podciął sobie nadgarstki

Zabójca Natalii ze Świnoujścia usłyszał zarzut. Będzie wniosek o areszt

Mateusz S., który śmiertelnie ranił nożem 44-letnią Natalię S. usłyszał zarzut zabójstwa. Dramat rozegrał się we wtorek, 17 maja, po południu przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, na oczach kilkuletniego syna kobiety i matki napastnika. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator złoży wniosek o trzymiesięczny areszt.

Przypomnijmy, około godz. 15:00 Natalia S. przyjechała rowerem pod budynek Prokuratury Rejonowej przy ulicy Słowackiego. Kobieta miała być przesłuchiwana w sprawie toczącego się postępowania dotyczącego relacji między nią i jej byłym konkubentem Mateuszem N. Mężczyzna niespodziewanie pojawił się w miejscu, w którym była kobieta, rzucił się na nią z nożem i zadawał ciosy bez opamiętania, a później próbował podciąć sobie nadgarstek lewej ręki. Świadkiem dramatycznych scen był synek pary, który był w towarzystwie swojej babci - matki napastnika. Pomimo reanimacji, ranna kobieta zmarła.

Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Mateusz S. został zatrzymany przez policję i w asyście śledczych został przewieziony do szpitala.

Czytaj też: Zabójstwo w Świnoujściu. Dźgał ją bez opamiętania. Synek patrzył! "To moja mama"

- Wobec podejrzanego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów o czyn z art. 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego i wykonano czynności z jego udziałem – informuje Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W toku czynności wymieniony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

W sprawie przesłuchano m.in. kilkunastu świadków, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczono narzędzie zbrodni. Ciało kobiety zostało przekazane do sekcji zwłok.

Prokuratura złoży również wniosek o zastosowanie wobec Mateusza S. trzymiesięcznego aresztu.

Czytaj też: Zadźgał byłą partnerkę na oczach ich dziecka! Wcześniej pokazywał się w mediach

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Krwawy Tulipan mordował kobiety. Wstrząsająca opinia biegłych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany