Zachodniopomorskie. Wójt gminy Kozielice rozważa otwarcie ogrzewalni. Powodem problem z opałem na zimę

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Katrina_S /zdjęcie ilustracyjne

Problemy z opałem w Zachodniopomorskim

Mieszkańcy mają problem z opałem, wójt rozważa otwarcie publicznych ogrzewalni

2022-09-14 14:31

Wójt gminy Kozielice rozważa otwarcie publicznych ogrzewalni. Powodem są problemy mieszkańców z opałem. Jak zapowiada, będzie czynił wszystko, żeby pomóc.

Alarmująca sytuacja w gminie Kozielice w woj. zachodniopomorskim. Wójt otrzymuje sygnały od mieszkańców, że mają problem z opałem - brakuje go, albo ceny przewyższają ich możliwości finansowe. Jak czytamy na portalu TVN24, wójt osobiście sprawdził ceny, które w stolicy powiatu, w Pyrzycach, sięgają od 2200 zł za węgiel brunatny, po 3500 zł zarówno za ekogroszek (kostka) i orzech.

CZYTAJ TEŻ: W Kołbaskowie zrobi się ciemno! Gmina zgasi uliczne latarnie, by zaoszczędzić na prądzie

Jak zapowiada Piotr Rybkowski, nikogo nie zostawi "na lodzie". Wójt wpadł na pomysł, że w razie potrzeby utworzy publiczne ogrzewalnie. "To już jest drastyczna sytuacja, ale ja, czując się odpowiedzialny za swoich mieszkańców, na pewno będę czynił wszystko, żeby im pomóc" - tłumaczy w rozmowie z reporterem TVN24.

Publiczne ogrzewalnie miałyby powstać w prawdopodobnie trzech świetlicach, które wydłużyłyby czas otwarcia. "Mieszkańcy mogliby przychodzić, wypić herbatę, kawę gorącą, obejrzeć telewizję, wiadomości, czy zagrać w jakieś gry planszowe, szachy, spędzić jakoś ten czas" - opisuje Rybkowski, mając jednak nadzieję, że do tak dramatycznej sytuacji nie dojdzie.

Osiem z jedenastu świetlic ogrzewa gmina. Na ten moment opał nie jest jeszcze kupiony, gmina wstrzymuje się w nadziei, że otrzyma wsparcie rządowe.

Zabytkowe płyty nagrobne służyły jako chodnik na działce. Szczecińscy policjanci w akcji
Sonda
Czy poradziłbyś sobie miesiąc bez prądu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają