Podpalił lokal w centrum Szczecina. W środku byli ludzie. Ile mu grozi?

i

Autor: radekkulupa / CC0 / pixabay.com Podpalił lokal w centrum Szczecina. W środku byli ludzie. Ile mu grozi?

Wkrótce odpowie przed sądem

Podpalił lokal w centrum Szczecina. W środku byli ludzie. Ile mu grozi?

2022-09-13 8:44

Wszedł do lokalu gastronomicznego w centrum Szczecina, podpalił torbę z łatwopalną substancją i uciekł. Spłonęła witryna. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a szkody były jedynie materialne. Podpalacz wkrótce stanie przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie podpalenia, do którego doszło 5 grudnia 2021 roku, w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Lokal był już zamknięty. W tym czasie przebywały w nim trzy osoby, m.in. właściciel.

Podejrzany wszedł do lokalu, a następnie podpalił pozostawioną przy drzwiach wejściowych torbę z zawartością łatwopalnej substancji, wzniecając ogień - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Następnie wybiegł z budynku w kierunku ulicy Monte Cassino.

Czytaj też: Tajemnicza śmierć policjanta z Goleniowa. Miał strzelić sobie w głowę ze służbowej broni

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Troje dzieci zginęło w pożarze mieszkania w Starogardzie Gdańskim

Osoby, które znajdowały się w środku, natychmiast zaczęły gasić ogień, który objął witrynę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, doszło jedynie do strat materialnych.

- W związku z tym zdarzeniem uszkodzeniu uległa witryna oraz szyba, a wartość szkód oszacowano na łączna kwotę 4.806 zł - dodaje prok. Alicja Macugowska-Kyszka.

Dzięki działaniom policji podpalacz został zatrzymany i trafił do aresztu. 50-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Jak się okazało, w przeszłości był już karany sądownie.

Wkrótce podpalacz odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, czyli m.in. sprowadzenie niebezpieczeństwa, grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Czytaj też: Na widok radiowozu nagle zawrócili. Co przeskrobali? Niecodzienny patrol na ulicach Szczecina

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?