Do pracy przy zwalczaniu pandemii skierowano dwóch lekarzy, w tym jednego anestezjologa, a także jednego lekarza rezydenta oraz dwóch fizjoterapeutów. Wesprą oni swoimi umiejętnościami i doświadczeniem personel medyczny Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. Będą pracować pod kierownictwem prof. Miłosza Parczewskiego, konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych.
- Chciałbym serdecznie podziękować tym osobom. Same zgłosiły swoją gotowość, chęć do pracy i pomocy kolegom pracującym w szpitalu najmocniej zaangażowanym w leczenie pacjentów z COVID-19 – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Dodatkowo prof. Miłosz Parczewski potrzebuje wsparcia swojego zespołu przez wyszkolone w zakresie obsługi respiratorów pielęgniarki i ratowników medycznych.
Polecany artykuł:
Decyzji dotyczących skierowań do pracy dla personelu medycznego będzie w najbliższych dniach więcej.
- Decyzje o skierowaniu do pracy przy epidemii są obwarowane przepisami ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - dodaje wojewoda Tomasz Hinc - Przepisy nie pozwalają podjąć pracy przy pandemii np. kobietom w ciąży, osobom samotnie wychowującym dziecko do 18 r. życia, czy też osobom cierpiącym na przewlekłe choroby. O pomoc w weryfikacji listy osób, które mogą otrzymać powołania będziemy zwracać się do okręgowych izb lekarskich i pielęgniarskich.
Polecany artykuł: