Zachodniopomorskie: Pomimo obowiązku i wysokich kar, nie noszą maseczek. Najgorzej jest nad morzem [ZDJĘCIA]

2020-10-13 13:50

Od soboty w całym kraju noszenie maseczek jest znów obowiązkowe. Pomimo licznych apeli i zaostrzonych kontroli, a co za tym idzie - wysokich kar, nie wszyscy stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa.

O ile w samym Szczecinie zdecydowana większość osób nosi maseczki, to w nadmorskich kurortach sytuacja wygląda już nieco inaczej. Wiele osób niestety nie przestrzega tego obowiązku. Są to zarówno pojedynczy spacerowicze jak i całe rodziny. Apele o zakrywanie ust i nosa na niewiele się zdają, podobnie jak ryzyko otrzymania wysokiego mandatu. Przypomnijmy, grzywna wynosi nawet do 500 złotych.

Policjanci mają z tego powodu pełne ręce pracy. Na terenie województwa zachodniopomorskiego przeprowadzono w miniony weekend setki interwencji i wystawiono ponad 400 mandatów.

Gdzie nie trzeba nosić maseczki?

Maseczki są obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach publicznych, a także na wolnym powietrzu. Są jednak wyjątki. Nosa i ust nie trzeba zasłaniać na terenie lasów, parków, zieleńców oraz ogrodów botanicznych i zabytkowych, a także na plażach. Konieczne jest jednak zachowanie dystansu społecznego.

Sonda
Jakie jest Twoje zdanie?
20-letni Michał nie żyje. Był zarażony koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają