Czy w Zachodniopomorskiem epidemia już WYGASA? Ponad 87 procent zarażonych WYZDROWIAŁO! [12.07.2020] Koronawirus w Polsce

2020-07-12 18:26 gk
SOR - Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie
Autor: SPWSZ w Szczecinie

Od 6 marca do chwili obecnej (12 lipca 2020, godz. 10:00) w województwie zachodniopomorskim potwierdzono 635 przypadków zarażenia koronawirusem. Coraz więcej osób wraca również do zdrowia. To już 553 osoby, czyli już ponad 87 procent wszystkich potwierdzonych przypadków. Gdzie w naszym regionie jest najwięcej zarażonych koronawirusem, a gdzie jest ich najmniej? Pomimo, iż epidemia trwa już ponad 4 miesiące, w naszym regionie są miejsca, w których do tej pory nie zanotowano ani jednego przypadku.

Największym ogniskiem koronawirusa w województwie zachodniopomorskim jest Koszalin, gdzie zanotowano 182 zachorowania. Tutaj również zmarło najwięcej osób (12 ofiar śmiertelnych). Na drugim miejscu znajduje się Szczecin, gdzie dotychczas potwierdzono 112 przypadków koronawirusa. Na kolejnej pozycji znajduje się powiat gryficki z liczbą 111 przypadków.

Najmniej przypadków zachorowań na COVID-19 zanotowano w powiecie pyrzyckim (jedna osoba) oraz choszczeńskim i kamieńskim (po 2 przypadki). Od kilku tygodni w tych powiatach nie notuje się nowych zachorowań

Jedynym powiatem, w którym do chwili obecnej nie odnotowano ani jednego przypadku zarażenia COVID-19, jest powiat drawski.

W Zachodniopomorskiem z powodu COVID-19 zmarły łącznie 23 osoby. Aktywnie zakażonych jest obecnie 60 osób.

Współczynnik reprodukcji wirusa R w Zachodniopomorskiem, czyli liczba osób zarażonych przez jedną osobę, jest mniejszy niż 1, co może wskazywać na wygasanie epidemii.

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 31015/1316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - według stanu na dzień 18 czerwca 2020 r. Najwięcej przypadków zarażenia COVID-19 potwierdzono w województwie śląskim.

Szczecin: Weszli do sklepu i ukradli puszkę z datkami na chore dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ