Czy w Zachodniopomorskiem epidemia już WYGASA? Ponad 83 procent zarażonych WYZDROWIAŁO! [18.06.2020] Koronawirus w Polsce

2020-06-19 13:42 gk
SOR - Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie
Autor: SPWSZ w Szczecinie

Od 6 marca do chwili obecnej (19 czerwca 2020, godz. 10:00) w województwie zachodniopomorskim potwierdzono 595 przypadków zarażenia koronawirusem. Coraz więcej osób wraca również do zdrowia. To już 494 osób, czyli już ponad 83 procent wszystkich potwierdzonych przypadków. Gdzie w naszym regionie jest najwięcej zarażonych koronawirusem, a gdzie jest ich najmniej? Pomimo, iż epidemia trwa już ponad miesiące, w naszym regionie są miejsca, w których do tej pory nie zanotowano ani jednego przypadku.

Największym ogniskiem koronawirusa w województwie zachodniopomorskim jest Koszalin, gdzie zanotowano 174 zachorowania. Tutaj również zmarło najwięcej osób (12 ofiar śmiertelnych). Na drugim miejscu znajduje się powiat gryficki z liczbą 111 przypadków. Na kolejnej pozycji znajduje się Szczecin, gdzie dotychczas potwierdzono 102 przypadki koronawirusa.

Najmniej przypadków zachorowań na COVID-19 zanotowano w powiatach pyrzyckim i myśliborskim (po jednej osobie) oraz choszczeńskim i kamieńskim (po 2 przypadki). Od kilku tygodni w tych powiatach nie notuje się nowych zachorowań

Jedynym powiatem, w którym do chwili obecnej nie odnotowano ani jednego przypadku zarażenia COVID-19, jest powiat drawski.

W Zachodniopomorskiem z powodu COVID-19 zmarło łącznie 20 osób. Aktywnie zakażonych jest obecnie 81 osób.

Współczynnik reprodukcji wirusa R w Zachodniopomorskiem, czyli liczba osób zarażonych przez jedną osobę, jest mniejszy niż 1, co może wskazywać na wygasanie epidemii.

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 31015/1316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - według stanu na dzień 18 czerwca 2020 r. Najwięcej przypadków zarażenia COVID-19 potwierdzono w województwie śląskim.

Super Raport 18 VI (goście: Kidawa-Błońska, Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ