Plebiscyt Równa Firma

i

Autor: mat. prasowe

Zachodniopomorskie firmy zostaną docenione za aktywność społeczną. Rusza plebiscyt "Równa Firma"

2021-03-17 9:03

Firmy, które stosują na co dzień zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu, mogą zostać docenione w plebiscycie "Równa Firma" organizowanym przez Fundację Biznes Innowacje Networking działającą przy Uniwersytecie Szczecińskim. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Plebiscyt organizowany jest od lat przez studentów i pracowników Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US, zrzeszonych w Fundacji Biznes Innowacje Networking. Ma on na celu wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie firm Pomorza Zachodniego. Doceniane są przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy wykazują się ponadprogramową i niewymuszoną prawem dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko.

- Nagradzamy te najaktywniejsze firmy, które wspierają otoczenie, dbają o pracowników i środowisko - mówi w rozmowie z Radiem Eska inicjatorka plebiscytu, dr Katarzyna Kazojć. - W ten sposób chcemy im podziękować za to całe zaangażowanie i motywować inne firmy do tego, żeby podążały ich śladem. W toku organizacji plebiscytu dostrzegliśmy, że tak naprawdę za tymi wszystkimi działaniami przede wszystkim stoją ludzie i ich też należałoby nagrodzić. Stąd równolegle z plebiscytem "Równa firma" trwają także zgłoszenia do plebiscytu "Manager Roku 2021"

Jakie firmy mogą wziąć udział w plebiscycie "Równa Firma"?

W plebiscycie nie ma ograniczeń dotyczących branży czy wielkości firmy. Liczy się przede wszystkim ich aktywność w aspekcie społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenie może wysłać każdy, kto zna taką firmę i uważa, że powinna ona zostać doceniona za swoje zasługi.

Żeby zgłosić kandydata, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wybrać odpowiednią kategorię, w której dana firma wyróżnia się najbardziej. Są to: aktywność społeczna, innowacje społeczne, edukacja i rozwój oraz równy pracodawca.

Zobacz też: Dziś w sieci, wkrótce w centrum Szczecina. Kiedy rozpoczyna się Jarmark Wielkanocny?

Spośród zgłoszonych firm, kapituła plebiscytu wybierze laureata, który otrzyma tytuł "Równej Firmy" oraz statuetkę. W każdej z poszczególnych kategorii przewidziane są również wyróżnienia. Zwycięzcy plebiscytu zostaną również przedstawieni podczas uroczystej gali finałowej.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fundacjabin.pl lub na Facebooku.

Zobacz też: Nowa Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie już za dwa tygodnie. Jak kupić abonament?

Sonda
Czy uważasz, że trzeba wspierać małe firmy i robisz to w czasie pandemii?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany