Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

Dziś w sieci, wkrótce w centrum Szczecina. Kiedy rozpoczyna się Jarmark Wielkanocny?

2021-03-17 8:24

Od trzech tygodni można zrobić zakupy wielkanocne przez Internet, a już niebawem będzie można poczuć świąteczny klimat w centrum Szczecina. Dosłownie dni dzielą nas od tegorocznej edycji Jarmarku Wielkanocnego, który z powodu pandemii odbędzie się w szczególnych warunkach. Stoiska z wielkanocnymi przysmakami i ozdobami pojawią się na dwóch placach w samym centrum miasta.

Wirtualny Jarmark Wielkanocny trwa już od trzech tygodni. Za pośrednictwem witryny jarmark.szczecin.eu możemy zapoznać się ze świąteczną ofertą szczecińskich firm, które po raz kolejny dołączyły do tej wyjątkowej inicjatywy. Wśród wystawców znajdują się m.in.: sklepy ze zdrową żywnością, cukiernie z pysznymi wielkanocnymi babami i mazurkami, rękodzielników z kolorowymi pisankami i wielkanocnymi ozdobami.

- Witryna jest kontynuacją zapoczątkowanego zimą projektu Szczeciński Lokalny Solidarny na Święta - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wielkanocne zakupy w sieci będzie można zrobić do 9 kwietnia. Na tym jednak nie poprzestajemy - dodaje.

Już od 24 marca Jarmark Wielkanocny odbędzie się w wersji tradycyjnej. Przez pięć dni, od środy do niedzieli, na dwóch placach w centrum miasta pojawią się drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy ze specjalnym świątecznym asortymentem.

Zobacz też: Szczecin: To nie była pasta z groszkiem! Kierowca BMW w poważnych opałach

- Łącznie będzie to 40 wystawców, którzy dzięki wsparciu miasta będą prowadzić sprzedaż za symboliczną opłatą - dodaje Celina Wołosz. - Nie zabraknie także kolorowych pisanek i wielkanocnych akcentów. Odwiedzający Jarmark będą mogli podziwiać prace szczecinian i ozdobionych przez nich gigantycznych pisanek. Oprócz tego w ofercie handlowej znajdą się także wielkanocne dekoracje, wiosenne stroiki, regionalne produkty, domowe ciasta, pyszne wędliny najwyższej jakości, zakwas na żur oraz pieczywo.

Tegoroczna forma Jarmarku Wielkanocnego różni się od tych z poprzednich lat. Na terenie wydarzenia będzie prowadzona wyłącznie sprzedaż, bez możliwości konsumpcji na miejscu. Ponadto każdy uczestnik wchodzący na teren wydarzenia, będzie musiał mieć maseczkę. Odwiedzający będą mieli zapewnione środki do dezynfekcji.

Zobacz też: Wielkanocne zwyczaje w Zachodniopomorskiem. Jakie tradycje praktykujemy w naszym regionie? [GALERIA]

- O panujących regułach będziemy przypominać poprzez radiowęzeł oraz komunikaty - dodaje rzeczniczka ŻSTW. - Wszystkie te zasady zostały wprowadzone w trosce o nasze zdrowie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegało bezpiecznie, jednak apelujemy też do odwiedzających o zachowanie dystansu i przestrzeganie wytycznych sanitarnych.

Stoiska będą czynne w dniach 24-28 kwietnia w godzinach:

  • środa – czwartek, w godz. 12:00 – 20:00
  • piątek, w godz. 12:00 – 21:00
  • sobota, w godz. 10:00 - 21:00
  • niedziela, w godz. 10:00 – 20:00.

Zobacz też: Życzenia wielkanocne: Krótkie, tradycyjne, zabawne - do wysłania SMSem lub Messengerem

Sonda
Wielkanoc 2021. Czy rząd powinien wprowadzić na ten czas lockdown?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają