Kaplica na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Zabytkowa kaplica na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie będzie miała nowy dach. Miasto szuka wykonawcy

2021-04-21 14:24

Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów największej nekropolii w Polsce doczeka się modernizacji. Stary i wysłużony dach kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie całkowicie wyremontowany. Firmy zainteresowane wykonaniem prac, mogą już składać swoje oferty.

Prace prowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków obejmą rozbiórkę istniejącego dachu, instalacji odgromowej, obróbek blacharskich, rur i rynien. Wymienione zostaną jednocześnie uszkodzone elementy więźby dachowej (m.in. przez szkodniki drewna). Konstrukcja dachu zostanie odgrzybiona, zaimpregnowana i wzmocniona. Dach zostanie pokryty blachą cynkowo-tytanową ułożoną w systemie łusek rombowych. Wykonane będą obróbki blacharskie na połaci dachu, okapie i attykach.

- Wymienione będą wyłazy oraz mechaniczna wyciągarka żyrandola, która od najprawdopodobniej kilkudziesięciu lat już nie działa - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Remont przejdą także konstrukcje stalowe i drewniane na strychu (podesty, balustrady, elementy dachowe). Wokół kopuły nawy głównej przygotowany zostanie pomost o konstrukcji stalowej. Strop kaplicy zostanie zaizolowany, wykonane będą bariery ochronne.

Zobacz też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

Prace będą musiały być przeprowadzane w taki sposób, by nie zakłócały ceremonii pogrzebowych, które odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Wykonawca prac będzie miał na wykonanie zadania maksymalnie 180 dni.

Grób Jana Kobuszewskiego na Starych Powązkach. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany