Prace wykończeniowe pochłaniają najwięcej czasu, pracy i energii. Obecnie przybywa coraz więcej wyposażenia Fabryki Wody.
- Trwa montaż kręgielni w strefie rozrywkowej i ścianki wspinaczkowej w strefie sportowej - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Na głównej hali basenowej składane są zjeżdżalnie wewnętrzne. Jednocześnie toczą się prace instalacyjne i wykończeniowe. To montaż wind, sufitów napinanych, ogrzewania podłogowego, nawiewników podłogowych, grzejników, sterowników zasilaczy, opraw oświetleniowych. Kontynuowane są prace malarskie i prace przy wykonywaniu poszycia małych kul na modelu cząsteczki wody.
Prace toczą się również w części zewnętrznej kompleksu, gdzie rozpoczęło się zbrojenie zachodniego murku toru lodowego, wykonywane są podbudowy pod fundamenty raftingu, prowadzone są prace brukarskie na placu amfiteatru i kładce północnej. Trwa budowy drogi pożarowej.
Czytaj też: Wodne zakątki wśród dzikiej przyrody. Szczecinianie mogą dopłynąć tu nawet kajakiem
Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.
W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.
Czytaj też: "Kuchenne rewolucje" w Szczecinie. Magda Gessler odmieniła bistro w centrum miasta i... zatańczyła!